Svenska English
Raceconsulting
2012-05-05 Varvloppet Officiell slutlig
Resultat
Totallista 111 startande
Plac Nr Fk Förare/CO-Driver Klubb Tävlingsklass Bilm./Modell SS 1/SS 4 SS 2/SS 5 SS 3/SS 6 Prk/Total Diff K/T
1 19 A Fredrik Grahn SMK Linde A-förare 4 WD Mitsubishi 3:43,4 2:07,1 2:36,2
1     Stefan Ohlson Teknis MC   Lancer 3:40,3 3:04,2 4:45,6 19:56,8
 
2 21 A Lars-Ove Olsson Forshaga MC A-förare 4 WD Mazda 3:47,2 2:10,6 2:38,7 20,1
2     Anders Moberg Forshaga MC   GTR 3:44,3 3:08,0 4:48,1 20:16,9 20,1
 
3 24 A Leif Peterson Göteborgs MF A-förare 2 WD Toyota 3:52,8 2:10,1 2:35,2
1     Björn Engström Borlänge MK   Corolla 3:45,0 3:11,8 4:48,5 20:23,4 26,6
Anmälare:Tractive ab
 
4 16 A Roger Gustafsson Östernärkes RMC A-förare 4 WD Mitsubishi 3:49,2 2:09,6 2:38,9 35,1
3     Marie Andersson SMK Örebro   Lancer Evo IV 3:43,1 3:19,1 4:52,0 20:31,9 35,1
 
5 25 A Jimmy Olsson Storfors MK A-förare 2 WD Volvo 3:52,7 2:15,2 2:38,9 14,6
2     Conny Sundqvist Storfors MK   940 3:46,5 3:09,7 4:55,0 20:38,0 41,2
 
6 20 A Bengt Thorsell Skara MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:52,8 2:13,2 2:41,9 53,1
4     Ida Blomqvist Thorsell Skara MK   Lancer Evo 3:52,6 3:15,8 4:53,6 20:49,9 53,1
 
7 26 A Johan Carlsson Degerfors RC A-förare 2 WD Toyota 3:59,0 2:11,8 2:40,6 30,7
3     Johan Lövgren Degerfors RC   Corolla 3:50,7 3:15,5 4:56,5 20:54,1 57,3
 
8 28 A Daniel Hoffmann SMK Linde A-förare 2 WD Opel 3:56,0 2:12,5 2:44,4 34,4
4     Per-Magnus Ericsson MK Ran   Corsa 3:50,2 3:16,9 4:57,8 20:57,8 1:01,0
Anmälare:Järbo Alltech
 
9 27 A Mattias Adielsson Göteborgs MF A-förare 2 WD Ford 4:01,0 2:10,8 2:42,4 35,4
5     Christoffer Bäck SMK Hedemora   Fiesta R2 3:52,8 3:11,8 5:00,0 20:58,8 1:02,0
 
10 35 A Anders Lindström Kristianstad MK A-förare 2 WD Volvo 3:56,8 2:12,7 2:44,1 45,4
6     Roger Andersson Kristianstad MK   242 3:50,7 3:18,7 5:05,8 21:08,8 1:12,0
Anmälare:GUNNARS MOTORSPORT
 
11 64 B Carl Ôrberg SMK Trollhättan B-förare 2 WD VW 4:05,5 2:12,7 2:45,4
1     Daniel Molin Skene MS   Golf Mk II 4:02,3 3:19,2 5:05,8 21:30,9 1:34,1
 
12 40 A Thomas Blåder Filipstads MC A-förare 2 WD Volvo 3:57,9 2:16,5 2:47,8 1:08,2
7     Tommy Magnusson Storfors MK   940 3:58,7 3:19,2 5:11,5 21:31,6 1:34,8
 
13 36 A Björn Larsson Forshaga MC A-förare 2 WD Volvo 4:03,8 2:16,0 2:46,3 1:09,9
8     Reine Nyberg Forshaga MC   242 4:01,9 3:20,4 5:04,9 21:33,3 1:36,5
Anmälare:PROMT AB
 
14 38 A Mats Larsson Nora MK A-förare 2 WD Volvo 4:03,3 2:15,9 2:47,3 1:11,8
9     Henrik Eriksson Laxå MK   240 3:59,9 3:20,9 5:07,9 21:35,2 1:38,4
Anmälare:Däckverkstan i Nora
 
15 46 B Magnus Johansson Älvbygdens MK B-förare 4 WD Mitsubishi 4:07,1 2:16,2 2:47,6
1     Roger Lindblad Älvbygdens MK   Lancer Evo VI 3:59,9 3:18,3 5:08,2 21:37,3 1:40,5
 
16 34 A Björn Beck Åmåls MK A-förare 2 WD Ford 4:06,0 2:17,4 2:48,1 1:15,4
10     Kjell Persson Åmåls MK   Escort Mk2 3:59,6 3:20,3 5:07,4 21:38,8 1:42,0
 
17 57 B Gustav Holmdahl SMK Linde B-förare 2 WD SEAT 4:06,6 2:13,8 2:46,3 8,7
2     Ola Persson Rasbo MK   Ibiza 4:04,8 3:21,6 5:06,5 21:39,6 1:42,8
 
18 58 B Daniel Hellstadius Kullings MS B-förare 2 WD Volvo 4:03,9 2:18,0 2:48,9 10,6
3     Jonas Bergsander Kullings MS   242 4:04,2 3:20,1 5:06,4 21:41,5 1:44,7
 
19 30 A Robert Eriksson Eskilstuna MK A-förare 2 WD Renault 4:05,4 2:16,7 2:47,3 1:18,7
11     Jens Thapper SMK Motala   Clio R3 4:00,6 3:20,8 5:11,3 21:42,1 1:45,3
Anmälare:TEAM BILIA
 
20 37 A Jörgen Hägglund Västra Östergötlands MK A-förare 2 WD Volvo 4:02,3 2:17,3 2:49,6 1:21,5
12     Torbjörn Kadebro Västra Östergötlands MK   940 4:02,4 3:22,9 5:10,4 21:44,9 1:48,1
Anmälare:76 MOTOR OIL
 
21 90 C Kenneth Johansson Kullings MS C-förare 4 WD Mitsubishi 4:01,8 2:16,6 2:47,8 30
1     Christoffer Johansson Kullings MS   Lancer Evo VII 3:55,8 3:13,2 5:00,2 21:45,4 1:48,6
 
22 204 A Jan Onkamo MSK Hammaren A-förare 2 WD Volvo 4:03,3 2:18,2 2:49,6 1:27,0
13     Ola Kilestad MSK Hammaren   940 4:01,0 3:24,5 5:13,8 21:50,4 1:53,6
 
23 88 C Andreas Arwidson Falköping MK C-förare 4 WD Mitsubishi 4:02,7 2:27,0 2:47,1 5,7
2     Joakim Sjöberg Falköping MK   Evo 4:02,6 3:20,4 5:11,3 21:51,1 1:54,3
 
24 62 B Michel Brundin Almunge MK B-förare 2 WD Volvo 4:00,4 2:15,5 2:46,7 20,5
4     Johan Pettersson Almunge MK   242 4:05,6 3:30,9 5:12,3 21:51,4 1:54,6
 
25 51 B Hasse Ericsson Kullings MS B-förare 2 WD Volvo 4:05,1 2:15,5 2:45,9 21,2
5     Benny Larsson Kullings MS   240 4:03,7 3:26,5 5:15,4 21:52,1 1:55,3
 
26 55 A David Pettersson Falköpings MK A-förare 2 WD Ford 4:06,7 2:15,6 2:46,3 1:32,4
14     Karl-Johan Nattsson Falköpings MK   Fiesta ST 4:04,0 3:29,9 5:13,3 21:55,8 1:59,0
Anmälare:Cejn AB
 
27 56 B Richard Herbertsson Kullings MS B-förare 2 WD VW 4:07,9 2:14,8 2:48,3 25,6
6     Marckus Blomqvist Kullings MS   Golf Mk 2 4:08,8 3:24,4 5:12,3 21:56,5 1:59,7
 
28 208 A Jimmie Walfridson MK Ratten A-förare 2 WD Ford 4:11,4 2:20,1 2:52,5 1:51,7
15     Patrik Barth MK Ratten   Fiesta R2 4:07,4 3:26,5 5:17,2 22:15,1 2:18,3
Anmälare:Helmia Motorsport
 
29 43 A Pär Karlsson Lidköpings MSF VOC Elit A Volvo 4:13,4 2:15,3 2:52,9
1     Ulf Axelsson Lidköpings MSF   940 4:11,1 3:26,2 5:16,3 22:15,2 2:18,4
 
30 32 A Jonas Sandgren Falköpings MK A-förare 2 WD VW 4:11,9 2:22,8 2:52,9 1:53,5
16     Urban Fröjd Falköpings MK   Golf III 4:05,1 3:25,0 5:19,2 22:16,9 2:20,1
 
31 61 B Ronny Filipsson Laxå MK B-förare 2 WD VW 4:13,7 2:22,7 2:52,2 47,1
7     Anders Isaksson Laxå MK   Golf 4:09,1 3:25,6 5:14,7 22:18,0 2:21,2
Anmälare:EMS Finnerödja AB
 
32 63 B Tommy Häljeskog MK Kopparberg B-förare 2 WD Volvo 4:08,4 2:17,4 2:52,3 47,7
8     Johan Häljeskog MK Kopparberg   242 4:10,2 3:28,4 5:21,9 22:18,6 2:21,8
 
33 206 B Alexander Cruse Kils MK Bil VOC Elit B Volvo 4:13,8 2:18,4 2:52,6
1     Pierre Karlsson Fryksdalens MK   940 4:14,8 3:28,3 5:15,3 22:23,2 2:26,4
Anmälare:Valbo Alltjänst
 
34 42 A Peter Elg Säffle MC VOC Elit A Volvo 4:14,2 2:19,8 2:54,3 9,9
2     Peter Johansson Säffle MC   940 4:11,5 3:28,4 5:16,9 22:25,1 2:28,3
Anmälare:AGI GULLABO RALLY 0486-21851
 
35 70 B Jimmy Wessbo Kullings MS VOC Elit B Volvo 4:10,7 2:21,7 2:51,6 5,1
2     Robert Teiffel Kullings MS   940 4:14,3 3:30,3 5:19,7 22:28,3 2:31,5
 
36 80 B Andreas Björkman Degerfors RC VOC Elit B Volvo 4:12,0 2:19,1 2:53,6 5,5
3     Robert Olsson Degerfors RC   940 4:16,8 3:28,3 5:18,9 22:28,7 2:31,9
 
37 78 B Marcus Kallin Säffle MC VOC Elit B Volvo 4:14,5 2:17,6 2:53,6 13,8
4     Helena Bengtsson Säffle MC   940 4:21,5 3:29,9 5:19,9 22:37,0 2:40,2
 
38 79 B Johan Jonsson Munkfors MC VOC Elit B Volvo 4:15,6 2:21,7 2:56,3 17,0
5     Suzanne Pedersen Hagfors MK   242 4:14,1 3:27,8 5:24,7 22:40,2 2:43,4
Anmälare:TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 
39 75 B Per Nordahl MK Ratten VOC Elit B Volvo 4:19,5 2:20,5 2:54,7 22,8
6     Thomas Waldenström Fryksdalens MK   940 4:21,2 3:29,9 5:20,2 22:46,0 2:49,2
 
40 72 B Jonas Thorsell Falköpings MK VOC Elit B Volvo 4:24,0 2:23,0 2:56,2 24,4
7     Jens Thorsell Falköpings MK   940 4:14,0 3:30,4 5:20,0 22:47,6 2:50,8
Anmälare:LEJTORP RACING
 
41 67 B Daniel Arwidson Falköpings MK B-förare 2 WD Ford 4:18,8 2:24,7 2:55,6 1:22,3
9     Rebecka Stenblom Götene MK   Escort Mk 2 4:16,4 3:30,1 5:27,6 22:53,2 2:56,4
 
42 110 C Karl-Johan Borhammar Kullings MS VOC Cup Volvo 4:19,6 2:24,2 2:57,9
1     Pontus Jardstedt Kullings MS   940 4:16,7 3:31,9 5:23,7 22:54,0 2:57,2
 
43 99 C Micke Larsson Rönne MK VOC Cup Volvo 4:16,9 2:26,5 2:56,1 1,0
2     Tommy Svallin   940 4:19,4 3:32,3 5:23,8 22:55,0 2:58,2
Anmälare:HL SERVICE LAXÅ
 
44 60 B Urban Andersson Stenungsunds MS B-förare 2 WD Opel 4:16,9 2:26,6 2:57,9 1:26,7
10     Christer Andersson Stenungsunds MS   Ascona B 4:17,7 3:30,8 5:27,7 22:57,6 3:00,8
 
45 83 B Peder Johansson Killings MS VOC Elit B Volvo 4:23,2 2:25,4 2:57,8 42,6
8     Kristian Lennartson Kullings MS   240 4:19,1 3:35,4 5:24,9 23:05,8 3:09,0
 
46 82 B Tommy Larsson Kullings MS VOC Elit B Volvo 4:22,6 2:20,5 2:55,8 51,3
9     Oskar Hedén Kullings MS   940 S 4:25,7 3:35,9 5:34,0 23:14,5 3:17,7
Anmälare:www.terrazzo.se
 
47 76 B Lars Markusson Kullings MS VOC Elit B Volvo 4:23,2 2:24,0 3:01,1 51,9
10     Per Markusson Kullings MS   940 4:19,1 3:38,2 5:29,5 23:15,1 3:18,3
 
48 209 B Andreas Westlund Kullings MS VOC Elit B Volvo 4:22,6 2:26,5 3:00,6 59,5
11     Joacim Wigertsson Kullings MS   940 4:24,4 3:38,0 5:30,6 23:22,7 3:25,9
 
49 102 C Tore Bigsten Götene MK VOC Cup Volvo 4:22,6 2:25,9 3:00,5 30,1
3     Torbjörn Fagerlind Götene MK   940 4:29,5 3:35,0 5:30,6 23:24,1 3:27,3
 
50 94 C Johan Andreasson Vara MK C-förare 2 WD VW 4:27,0 2:29,9 2:59,1
1     Per Andreasson Vara MK   Golf 2 4:15,8 3:42,1 5:37,2 23:31,1 3:34,3
 
51 77 B Henrik Nellis Kullings MS VOC Elit B Volvo 4:17,0 2:23,1 2:57,8 10 1:15,8
12     Peter Wester Kullings MS   940 4:27,0 3:42,0 5:42,1 23:39,0 3:42,2
 
52 81 B Andreas Andersson Götene MK VOC Elit B Volvo 4:24,1 2:27,1 3:04,3 1:17,8
13     Tobias Bragd Götene MK   240 4:28,1 3:39,1 5:38,3 23:41,0 3:44,2
 
53 201 A Erik Uppsäll Vallentuna MK Appendix K Saab 4:35,6 2:30,2 3:00,4
1     Peter Saarikoski Vara MK   99 Turbo 4:23,0 3:36,8 5:36,0 23:42,0 3:45,2
 
54 69 B Mats Johansson Göteborgs MF VOC Elit B Volvo 4:29,4 2:26,1 3:01,4 1:20,6
14     Annette Andre Göteborgs MF   944 4:27,7 3:39,8 5:39,4 23:43,8 3:47,0
 
55 86 B Jesper Samuelsson Storfors MK B-förare Grupp E VW 4:38,8 2:26,6 2:58,9
1     Kenneth Svensson Filipstads MC   Golf II 4:30,2 3:41,1 5:31,3 23:46,9 3:50,1
 
56 95 C Krister Dahlberg Kullings MS C-förare 2 WD BMW 4:20,4 2:30,1 3:03,6 17,2
2     Peter Andersson Kullings MS   325 Coupé 4:24,6 3:42,1 5:47,5 23:48,3 3:51,5
 
57 104 C Oskar Lundmark Kullings MS VOC Cup Volvo 4:27,5 2:28,3 3:03,2 56,9
4     Johan Kempe Kullings MS   242 4:45,3 3:44,8 5:21,8 23:50,9 3:54,1
Anmälare:BRAÅS ÅKERI AB
 
58 9 A Bengt Kihlman Karlstad MC Bil Appendix K Saab 4:30,2 2:29,7 3:02,9 9,9
2     Jan Gudmunds Storfors MK   99 4:28,3 3:38,3 5:42,5 23:51,9 3:55,1
 
59 10 C Bengt-Arne Gustafsson Vara MK Appendix K Opel 4:37,8 2:35,0 3:02,2 24,0
3     Clas Andersson Vara MK   Ascona 4:24,8 3:41,6 5:44,6 24:06,0 4:09,2
 
60 108 C Håkan Olausson Stenungsunds MS VOC Cup Volvo 4:30,2 2:30,8 3:04,6 20 1:13,3
5     Anders Petersson Stenungsunds MS   240 4:27,0 3:37,0 5:37,7 24:07,3 4:10,5
 
61 85 B Jan Wigertson Kullings MS B-förare Grupp E Mercedes 4:22,4 2:31,2 3:01,0 20,5
2     Urban Erlandsson   190 4:34,1 3:42,3 5:56,4 24:07,4 4:10,6
 
62 68 B Jesper Ödberg Falköping MK B-förare 2 WD Suzuki 4:43,9 2:30,9 3:01,4 2:38,8
11     Fredrik Palm Skara MK   Swift 4:31,2 3:42,2 5:40,1 24:09,7 4:12,9
 
63 203 A Carl Magnus Ivarsson Vara MK A-förare Grupp E Saab 4:39,2 2:33,6 3:07,5
1     Joakim Eklund Lidköpings MSF   9000 4:32,6 3:40,7 5:36,6 24:10,2 4:13,4
 
64 112 C Pär-Olof Stahlgård Stenungsunds MS VOC Cup Volvo 4:39,2 2:29,1 3:05,8 1:17,6
6     Ann Charlotte Jonasson Stenungsunds MS   242 4:34,9 3:40,9 5:41,7 24:11,6 4:14,8
 
65 97 C Thomas Dahlström Dals MK C-förare 2 WD VW 4:33,8 2:33,1 3:10,0 41,9
3     Rustan Hagstedt Kils MK Bil   Golf III 4:25,3 3:42,4 5:48,4 24:13,0 4:16,2
 
66 100 C Christian Johansson SMK Trollhättan VOC Cup Volvo 4:25,8 2:30,8 3:03,0 1:19,3
7     Kim Granlund SMK Trollhättan   240 4:33,2 3:59,4 5:41,1 24:13,3 4:16,5
 
67 6 J Filip Rosendahl Toarps MK Ungdomsrally Volvo 4:35,6 2:33,2 3:03,8
1     Mikael Rosendahl Toarps MK   242 4:34,8 3:41,3 5:48,9 24:17,6 4:20,8
 
68 109 C Johan Karlsson Kullings MS VOC Cup Volvo 4:38,7 2:33,0 3:06,6 20 1:27,7
8     Emelie Bodin Kullings MS   240 4:29,0 3:37,7 5:36,7 24:21,7 4:24,9
 
69 202 J Jim Johansson Skövde MK Ungdomsrally Volvo 4:39,9 2:38,8 3:08,5 16,1
2     Kent Johansson Skövde MK   244 4:44,2 3:42,6 5:39,7 24:33,7 4:36,9
 
70 117 C Ingmar Lund Kullings MS C-förare Grupp E Volvo 4:39,5 2:32,2 3:10,2
1     Karl-Henrik Borhammar Kullings MS   740 4:37,8 3:48,0 5:48,9 24:36,6 4:39,8
 
71 44 A Rolf Malmgren Göteborgs MF A-förare Grupp E Volvo 4:30,8 2:32,8 3:08,4 10 29,9
2     Olof Jungström Göteborgs MF   940 GL 4:35,3 3:44,7 5:58,1 24:40,1 4:43,3
 
72 113 C Jimmy Karlsson Kullings MS VOC Cup Volvo 4:40,0 2:35,7 3:08,3 10 1:48,9
9     Mikael Karlsson Kullings MS   940 4:40,0 3:43,2 5:45,7 24:42,9 4:46,1
 
73 101 C Tobias Andersson Kullings MS VOC Cup Volvo 4:25,2 2:28,0 3:04,8 1:49,9
10     Andreas Andersson Kullings MS   940 5:20,8 3:42,6 5:42,5 24:43,9 4:47,1
 
74 98 C Janne Eriksson Säffle MC C-förare 2 WD BMW 4:39,8 2:36,2 3:10,4 1:21,4
4     Håkan Johansson Säffle MC   325 4:38,0 3:47,8 6:00,3 24:52,5 4:55,7
 
75 84 B Erik Stenberg Kullings MS VOC Elit B Volvo 4:31,1 2:37,8 3:02,2 1:20 2:47,2
15     Annie Hellstadius Kullings MS   240 4:29,1 3:38,3 5:31,9 25:10,4 5:13,6
 
76 118 C Ulf Hummel Älvbygdens MK C-förare Grupp E VW 4:54,3 2:34,1 3:12,2 38,9
2     Anne Hummel Älvbygdens MK   Golf 2 4:44,4 3:49,9 6:00,6 25:15,5 5:18,7
 
77 115 C Cerry Olsson Älvbygdens MK C-förare Grupp E Volvo 4:44,9 2:36,6 3:18,6 45,9
3     Tommy Andersson Älvbygdens MK   940 4:44,6 3:55,5 6:02,3 25:22,5 5:25,7
 
78 106 C Mikael Johansson SMK Trollhättan VOC Cup Volvo 4:47,5 2:37,9 3:14,4 2:30,7
11     Michaela Johansson SMK Trollhättan   240 4:48,4 3:55,8 6:00,7 25:24,7 5:27,9
 
79 205 C Joakim Rönnbäck SSRO MK C-förare Grupp E Opel 4:50,9 2:49,2 3:13,1 1:18,9
4     Richard Rönnbäck Östernärke Rmk   Ascona 4:49,5 4:08,8 6:04,0 25:55,5 5:58,7
 
80 87 B Kjell Skoog Forshaga MC B-förare Grupp E Ford 4:51,2 2:40,4 3:21,3 2:15,4
3     Bo Jansson Kils MK Bil   Escort 4:52,1 4:10,8 6:06,5 26:02,3 6:05,5
 
81 17 A Anders Kärnede Älvbygdens MK A-förare 4 WD Mitsubishi 9:13,2 2:14,9 2:41,8 6:11,0
5     Martin Edlund Älvbygdens MK   Lancer Evo IX 3:48,0 3:11,0 4:58,9 26:07,8 6:11,0
 
82 5 J Rikard Engström Storfors MK Ungdomsrally Volvo 4:57,4 2:43,1 3:16,3 2:05,6
3     Börje Engström Storfors MK   240 4:49,1 4:42,9 5:54,4 26:23,2 6:26,4
 
83 119 C Erik Johansson Falköpings MK C-förare Grupp E VW 5:06,5 2:47,3 3:24,2 1:50,3
5     Anders Silberg Falköpings MK   Golf 4:59,9 4:00,8 6:08,2 26:26,9 6:30,1
 
84 71 B Emil Kåberg Laxå MK VOC Elit B Volvo 6:49,5 2:24,9 2:56,7 1:20 4:13,9
16     Fredrik Persson Laxå MK   940 4:16,6 3:30,0 5:19,4 26:37,1 6:40,3
Anmälare:Team Copter
 
85 103 C Mats-Erik Andersson Kullings MS VOC Cup Volvo 4:38,8 2:34,4 3:13,4 3:43,2
12     Kai-Ove Andersson Kullings MS   242 6:14,3 3:51,8 6:04,5 26:37,2 6:40,4
 
86 66 B Tor Bækkevold NAF Sarpsborg B-förare 2 WD Opel 5:06,0 2:40,8 3:22,5 20 5:09,0
12     Merete Myrstad NMK Aurskog-høland   Corsa 4:49,9 4:08,7 6:12,0 26:39,9 6:43,1
 
87 111 C Lars Olsson SMK Trollhättan VOC Cup Volvo 5:26,1 2:49,5 3:30,2 10 3:58,0
13     Christine Sager SMK Trollhättan   242 4:57,5 3:53,2 6:05,5 26:52,0 6:55,2
 
31 A Simon Johansson Munkfors MC A-förare 2 WD Volvo 4:00,4 2:13,0 2:43,6
    Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940 3:58,5 3:17,9 Brutit
 
49 B Philip Haag Kullings MS B-förare 2 WD Citroën 4:04,9 2:14,7 2:45,7
    Stefan Larsson Kullings MS   C2 R2 Max 3:58,9 6:38,0 Brutit
 
22 A Bengt Abrahamsson Kullings MS A-förare 4 WD Mitsubishi 3:43,4 2:19,0 2:33,7
    Peter Fogel Kullings MS   Lancer Evo VII 3:52,5 Brutit
 
207 A Jonathan Emanuelsson SMK Trollhättan A-förare 2 WD Volvo 4:01,4 2:16,1 4:03,3
    Eric Hult Kullings MS   940 3:58,0 Brutit
 
50 B Lars-Eric Fredriksson Degerfors RC B-förare 2 WD Volvo 4:02,6 2:17,0 2:50,4
    Håkan Carlsson Degerfors RC   242 Brutit
 
91 C Mattias Sundberg Munkfors MC C-förare 2 WD Volvo 4:09,4 2:17,8 2:48,2 10
    Conny Johansson Munkfors MC   940 Brutit
 
54 B Per-Jörgen Svensson Kullings MS B-förare 2 WD Opel 4:14,7 2:21,5 2:51,5
    Stefan Bäckström Kullings MS   Astra KitCar Brutit
 
92 C Marcus Johansson Kullings MS C-förare 2 WD Opel 4:23,8 2:22,8 2:58,6 10
    Johnny Bäckström Kullings MS   Kadett GSI Brutit
 
114 C Christopher Sundberg Falköpings MK VOC Cup Volvo 4:28,5 2:23,1 2:59,6 10
    Daniel Sundberg   242 Brutit
 
74 B Kjell Hansson Dals MK VOC Elit B Volvo 4:37,9 2:26,4 2:59,9
    Bo Pedersen Stenungsunds MS   242 Brutit
 
15 A L-G Jansson Stenungsund MS A-förare 4 WD Toyota 4:03,4 2:16,7 4:00,9
    Tomas Andersson Huddinge MK   Celica 205 GT 4 WRC Brutit
Anmälare:Team Maud Sahlin Motorsport.se
 
4 J Todd Johansson MK Team Westom Ungdomsrally Volvo 4:26,2 2:47,8 3:18,5
    Billy Johansson MK Team Westom   240 Brutit
 
48 B Göran Kilbo Kullings MS B-förare 4 WD Audi 4:10,7 21:01,5 3:31,9 3:30
    Leif Lindgren Kullings MS   80 Quattro Brutit
 
105 C Patrik Adolfsson Säffle MC VOC Cup Volvo 4:16,9 2:22,6
    Fredrik Erixon Säffle MC   242 Brutit
Anmälare:Team Koskela GolvoBygg
 
8 A Anders Prick KAK Motorsport Appendix K Ford 4:11,3 2:36,7
    Tommy Tellskog SMK Trollhättan   Escort Brutit
 
14 A Torbjörn Johansson Vänersborgs MK A-förare 4 WD Ford 3:57,6
    Håkan Skött Vänersborgs MK   Escort Cosworth Brutit
 
89 C Thomas Sjöqvist Kils MK Bil C-förare 4 WD Ford 4:10,4
    Mikael Daggert Karlstad MC Bil   Escort Cosworth Brutit
 
11 C Tomas Gustafsson Falköpings MK Appendix K Volvo 4:40,5
    Kasper Kjaer Falköpings MK   142 Brutit
 
13 C Stig Bergqvist Tidaholms MK Appendix K Volvo
    Perry Allerth Skillingaryds MK   142 Brutit
 
29 A Kristian Johansson Kinds MK A-förare 2 WD Opel
    Fredrik Livh Laxå MK   Corsa B Brutit
 
93 C Mika Liimatainen SMK Trollhättan C-förare 2 WD Citroën
    Kim Pettersson SMK Trollhättan   AX Sport Brutit
Anmälare:BILAM
 
52 B Kaj Banck Storfors MK B-förare 2 WD Volvo 3:57,0 2:11,7 2:43,8
    Richard Svensson Storfors MK   940 3:54,3 3:16,0 5:06,7 Ej Prisbedömd
 
33 A Martin Norenby Dals MK A-förare 2 WD VW 4:08,9 2:16,2 2:46,8
    Joakim Johannesson Dals MK   Golf CL 4:02,0 3:23,6 5:16,3 Ej Prisbedömd
 
47 B Conny Rolfsson Laxå MK B-förare 4 WD Mitsubishi 4:13,5 2:21,4 2:55,1
    Mikael Rolfsson Laxå MK   Lancer Evo V 4:15,6 3:24,7 5:26,3 Ej Prisbedömd
 
  ()= ej i slutmål ännu

Valid HTML 4.01! Valid CSS!