2008-07-26
Kullingstrofén
Official final
On SS 3
180 starting
Pos |
No. |
|
Driver / CO-Driver |
Club |
Competition class |
|
Car / Model |
Time |
Diff L |
Diff C |
Diff P |
|
134 |
|
Andreas Magnusson |
Skillingaryds MK |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
5:42,7 |
|
|
|
1 |
|
|
Henrik Hulterskog |
Skillingaryds MK |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
|
132 |
|
Henrik Persson |
Kullings MS |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
5:44,2 |
1,5
|
1,5
|
1,5
|
2 |
|
|
Bo Holmstrand |
Kullings MS |
|
|
Lancer Evo VII |
|
|
|
126 |
|
Fredrik Grahn |
SMK Linde |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
5:49,2 |
6,5
|
6,5
|
5,0
|
3 |
|
|
Stefan Ohlson |
Teknis MC |
|
|
Lancer |
|
|
|
125 |
|
Tobias Gustafsson |
SMK Östgöta |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
5:50,2 |
7,5
|
7,5
|
1,0
|
4 |
|
|
Fredrik Leierth |
SMK Östgöta |
|
|
Lancer Evo IV |
|
|
|
137 |
|
Kristian Johansson |
Kinds MK |
A-förare 2wd |
|
VW |
5:51,1 |
8,4
|
|
0,9
|
1 |
|
|
Jörgen Lindahl |
Ryds MK |
|
|
Golf III |
|
|
|
128 |
|
Bengt Thorsell |
Skara MK |
A-förare 4wd |
|
Ford |
5:51,2 |
8,5
|
8,5
|
0,1
|
5 |
|
|
Marie Andersson |
Teknis MC |
|
|
Focus WRC |
|
|
|
129 |
|
Johan Rudengren |
Eskilstuna MK |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
5:51,2 |
8,5
|
8,5
|
|
5 |
|
|
Christer Johansson |
Flens MS |
|
|
Evo 6,5 |
|
|
|
130 |
|
Håkan Svensson |
Fägre MK |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
5:54,6 |
11,9
|
11,9
|
3,4
|
7 |
|
|
Mattias Hallqvist |
Vara MK |
|
|
Lancer Evo VI |
|
|
|
122 |
|
Ramona Karlsson |
Falköpings MK |
A-förare 4wd |
|
Subaru |
5:55,5 |
12,8
|
12,8
|
0,9
|
8 |
|
|
Miriam Walfridsson |
MK Ratten |
|
|
Impreza WRX STi N14 |
|
|
Applicant: Subaru Swedish Dealer Team |
|
|
136 |
|
Patrik Johansson |
Wäxjö MS |
A-förare 2wd |
|
Ford |
5:58,1 |
15,4
|
7,0
|
2,6
|
2 |
|
|
Jesper Johansson |
Ryds MK |
|
|
Fiesta |
|
|
|
123 |
|
Christian Johansson |
Vara MK |
A-förare 4wd |
|
Subaru |
5:58,3 |
15,6
|
15,6
|
0,2
|
9 |
|
|
Ida Olsson |
Vara MK |
|
|
Impreza |
|
|
|
141 |
|
Stefan Wass |
Vara MK |
A-förare 2wd |
|
Opel |
5:58,5 |
15,8
|
7,4
|
0,2
|
3 |
|
|
Martin Svensson |
SMK Trollhättan |
|
|
Kadett GSI 16v |
|
|
|
124 |
|
Fredrik Ekenved |
Göteborgs MF |
A-förare 4wd |
|
Ford |
5:59,7 |
17,0
|
17,0
|
1,2
|
10 |
|
|
Markus Börjesson |
Älvbygdens MK |
|
|
Escort Cosworth |
|
|
|
140 |
|
Jimmy Olsson |
Storfors MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:01,0 |
18,3
|
9,9
|
1,3
|
4 |
|
|
Conny Sundqvist |
Storfors MK |
|
|
940 JB |
|
|
|
150 |
|
Daniel Johansson |
Kullings MS |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:01,2 |
18,5
|
10,1
|
0,2
|
5 |
|
|
Daniel Westlund |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
170 |
|
Magnus Gustavsson |
Kullings MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:01,7 |
19,0
|
|
0,5
|
1 |
|
|
Svante Stridh |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
131 |
|
Hans-Erik Weng |
Säffle MC |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:03,3 |
20,6
|
20,6
|
1,6
|
11 |
|
|
Anders Fredriksson |
Årjängs MK |
|
|
Lancer Evo VIII |
|
|
|
135 |
|
Fredrik Menck |
SMK Motala |
A-förare 2wd |
|
Renault |
6:04,7 |
22,0
|
13,6
|
1,4
|
6 |
|
|
Kim Göransson |
SMK Motala |
|
|
Clio Ragnotti |
|
|
Applicant: Tornby Bilteknik AB |
|
|
133 |
|
Joachim Carlström |
Gullabo RC |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:06,3 |
23,6
|
23,6
|
1,6
|
12 |
|
|
Lars Blondell |
Mantorps MK |
|
|
Evo VII |
|
|
|
154 |
|
Anders Persson |
Göteborgs MF |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:07,8 |
25,1
|
16,7
|
1,5
|
7 |
|
|
Tobias Tobiasson |
SMK Trollhättan |
|
|
940 |
|
|
|
167 |
|
Fredric Westerlund |
Värmdö MK |
B-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:07,8 |
25,1
|
|
|
1 |
|
|
Helene Westerlund |
Alingsås MK |
|
|
Lancer Evo VII |
|
|
|
161 |
|
Anders Kärnede |
Älvbygdens MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:08,4 |
25,7
|
17,3
|
0,6
|
8 |
|
|
Martin Edlund |
Älvbygdens MK |
|
|
240 |
|
|
|
139 |
|
Kent Persson |
Säffle MC |
A-förare 2wd |
|
Toyota |
6:09,5 |
26,8
|
18,4
|
1,1
|
9 |
|
|
Peter Fogel |
Kullings MS |
|
|
Corolla |
|
|
Applicant: MP Maskin o Motor AB |
|
|
143 |
|
Mats Adielsson |
Göteborgs MF |
A-förare 2wd |
|
Ford |
6:10,0 |
27,3
|
18,9
|
0,5
|
10 |
|
|
Peter Kurtén |
Älvbygdens MK |
|
|
Fiesta ST 150 |
|
|
|
146 |
|
Stefan Axelsson |
Säffle MC |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:10,3 |
27,6
|
19,2
|
0,3
|
11 |
|
|
Mikael Jansson |
Åmåls MK |
|
|
740 |
|
|
Applicant: TEAM DIALECT |
|
|
148 |
|
Mikael Ericsson |
SMK Trollhättan |
A-förare 2wd |
|
VW |
6:10,8 |
28,1
|
19,7
|
0,5
|
12 |
|
|
Conny Erixon |
Kullings MS |
|
|
Golf III |
|
|
|
159 |
|
Lasse Storm |
Stenungsunds MS |
A-förare 2wd |
|
Renault |
6:13,3 |
30,6
|
22,2
|
2,5
|
13 |
|
|
Ulf Storm |
Stenungsunds MS |
|
|
Clio Ragnotti |
|
|
|
168 |
|
Hasse Ericsson |
Kullings MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:13,5 |
30,8
|
11,8
|
0,2
|
2 |
|
|
Benny Larsson |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
162 |
|
Björn Beck |
Åmåls MK |
A-förare 2wd |
|
Ford |
6:14,3 |
31,6
|
23,2
|
0,8
|
14 |
|
|
Benny Holmstrand |
Kullings MS |
|
|
Escort Mk 2 |
|
|
|
144 |
|
Thord Johansson |
SMK Hörby |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:15,7 |
33,0
|
24,6
|
1,4
|
15 |
|
|
Emil Månsson |
SMK Hörby |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Konditori Boulevard Kristianstad |
|
|
180 |
|
Mattias Jirvelius |
SMK Örebro |
B-förare 2wd |
|
Ford |
6:17,9 |
35,2
|
|
2,2
|
3 |
|
|
Emil Arvidsson |
Teknis MC |
|
|
Fiesta ST |
|
|
Applicant: Lejtorp Racing |
|
|
45 |
|
Niklas Carlson |
Katrineholms MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:19,6 |
36,9
|
|
1,7
|
1 |
|
|
Martin Holmdahl |
Hallsbergs MK |
|
|
940 |
|
|
|
171 |
|
Christian Larsson |
Tjust MK |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:20,1 |
37,4
|
18,4
|
0,5
|
4 |
|
|
Cindy Brüggemann |
Tjust MK |
|
|
940 Evo |
|
|
|
127 |
|
Janne Gustafson |
Teknis MC |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:20,6 |
37,9
|
37,9
|
0,5
|
13 |
|
|
Pia Klemming |
Teknis MC |
|
|
Evo V |
|
|
|
28 |
|
Anders Banger |
Ljusdals MS |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:21,0 |
38,3
|
1,4
|
0,4
|
2 |
|
|
Krister Gull |
Kils MK Bil |
|
|
740 |
|
|
|
40 |
|
Anders Johansson |
Kullings MS |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:21,0 |
38,3
|
1,4
|
|
2 |
|
|
Peter Andersson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
153 |
|
Lars Lindholm |
Skepptuna MK |
A-förare 2wd |
|
Toyota |
6:21,5 |
38,8
|
30,4
|
0,5
|
16 |
|
|
Jonas Jaresved |
Skepptuna MK |
|
|
Corolla 1600 GT |
|
|
|
119 |
|
Gert Blomquist |
Vetlanda RRC |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Peugeot |
6:21,8 |
39,1
|
|
0,3
|
1 |
|
|
Jan Svanström |
Säffle MC |
|
|
504 Coupe V6 |
|
|
Applicant: PEUGEOT SPORT SVERIGE |
|
|
46 |
|
Carl Naumer |
Kullings MS |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:22,1 |
39,4
|
2,5
|
0,3
|
4 |
|
|
Stefan Bäckström |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
121 |
|
Hans Inge |
Vara MK |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:23,4 |
40,7
|
40,7
|
1,3
|
14 |
|
|
Michael Inge |
Kullings MS |
|
|
Lancer Evo IV |
|
|
|
191 |
|
Fredrik Hårte |
Kullings MS |
C-förare 2wd |
|
Volvo |
6:23,9 |
41,2
|
|
0,5
|
1 |
|
|
Daniel Larsson |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
|
156 |
|
Mats Karlsson |
SMK Eksjö |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:24,0 |
41,3
|
32,9
|
0,1
|
17 |
|
|
Mattias Gustafsson |
Vetlanda RRC |
|
|
242 |
|
|
|
158 |
|
Klas-Göran Ryrlèn |
Vänersborgs MK |
A-förare 2wd |
|
Ford |
6:24,2 |
41,5
|
33,1
|
0,2
|
18 |
|
|
Peter Hansson |
Vänersborgs MK |
|
|
Escort RS 1600 |
|
|
|
47 |
|
Magnus Johansson |
Älmhults MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:24,5 |
41,8
|
4,9
|
0,3
|
5 |
|
|
Jonas Bergman |
Älmhults MK |
|
|
940 |
|
|
|
52 |
|
Rickie Borgström |
Olofströms MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:24,7 |
42,0
|
|
0,2
|
1 |
|
|
Henke Bäck |
Karlskrona AK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Kräbbleboda Rallyteam |
|
|
173 |
|
Tommy Häljeskog |
MK Kopparberg |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:24,8 |
42,1
|
23,1
|
0,1
|
5 |
|
|
Per-Erik Svensson |
Teknis MC |
|
|
242 JB |
|
|
|
63 |
|
Tobias Johansson |
Kullings MS |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:25,0 |
42,3
|
0,3
|
0,2
|
2 |
|
|
Henrik Rydén |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
184 |
|
Jonas Enderlein |
Stenungsunds MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:25,4 |
42,7
|
23,7
|
0,4
|
6 |
|
|
Jörgen Karlsson |
Vänersborgs MK |
|
|
242 |
|
|
|
35 |
|
Emil Tigerberg |
Götene MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:25,7 |
43,0
|
6,1
|
0,3
|
6 |
|
|
Martin Andersson |
Götene MK |
|
|
940 |
|
|
|
42 |
|
Nils Fransson |
Vännäs MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:25,7 |
43,0
|
6,1
|
|
6 |
|
|
Fredrik Andren |
Umeå AK |
|
|
940 |
|
|
|
152 |
|
Per Löfqvist |
Skene MS |
A-förare 2wd |
|
BMW |
6:25,8 |
43,1
|
34,7
|
0,1
|
19 |
|
|
Magnus Färm |
Kristianstads MK |
|
|
M3 |
|
|
|
187 |
|
Richard Herbertsson |
Lidköpings MSF |
C-förare 2wd |
|
VW |
6:25,8 |
43,1
|
1,9
|
|
2 |
|
|
Marcus Blomqvist |
Lidköpings MSF |
|
|
Golf Mk I |
|
|
Applicant: Kent Ohlsson Transport |
|
|
169 |
|
Johan Jonsson |
Munkfors MC |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:26,0 |
43,3
|
24,3
|
0,2
|
7 |
|
|
Roger Johansson |
Munkfors MC |
|
|
242 |
|
|
Applicant: NOTERIET |
|
|
149 |
|
Tommy Sahlqvist |
Laxå MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:26,4 |
43,7
|
35,3
|
0,4
|
20 |
|
|
Christoffer Johnsson |
Laxå MK |
|
|
940 JB |
|
|
|
76 |
|
Christopher Zeijlon |
Anderstorps RC |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:26,5 |
43,8
|
|
0,1
|
1 |
|
|
Henrik Andersson |
Gislaveds MK |
|
|
240 |
|
|
|
157 |
|
Bengt Karlsson |
Götene MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:28,5 |
45,8
|
37,4
|
2,0
|
21 |
|
|
Marcus Strand |
Götene MK |
|
|
240 |
|
|
|
64 |
|
Fredrik Egeland |
Katrineholms MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:28,6 |
45,9
|
3,9
|
0,1
|
3 |
|
|
Magnus Nilsson |
Katrineholms MK |
|
|
242 |
|
|
Applicant: Calix AB, Bilvärme |
|
|
38 |
|
Samuel Linddahl |
Norrahammars MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:28,8 |
46,1
|
9,2
|
0,2
|
8 |
|
|
Magnus Lundgren |
Norrahammars MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Bergfors Snickerifabrik AB |
|
|
179 |
|
Robert Johansson |
Stenungsunds MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:28,8 |
46,1
|
27,1
|
|
8 |
|
|
Linus Johansson |
Stenungsunds MS |
|
|
240 |
|
|
|
26 |
|
Henrik Levin |
SMK Hörby |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:29,3 |
46,6
|
9,7
|
0,5
|
9 |
|
|
Ida Isaksson |
SMK Hörby |
|
|
940 |
|
|
|
44 |
|
Samuel Brander |
Lycksele MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:29,3 |
46,6
|
9,7
|
|
9 |
|
|
Samuel Jonsson |
Lycksele MK |
|
|
940 |
|
|
|
182 |
|
Joakim Lundquist |
Kolsva MS |
B-förare 2wd |
|
SEAT |
6:29,3 |
46,6
|
27,6
|
|
9 |
|
|
Alexander Lundqvist-Rantala |
Kolsva MS |
|
|
Ibiza |
|
|
|
32 |
|
Peter Karlsson |
SMK Motala Bil |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:29,4 |
46,7
|
9,8
|
0,1
|
11 |
|
|
Kristian Karlsson |
SMK Motala Bil |
|
|
940 |
|
|
|
31 |
|
Anders Strömbeck |
Kristianstads MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:29,8 |
47,1
|
10,2
|
0,4
|
12 |
|
|
Björn Larsson |
Kristianstads MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Noteriet |
|
|
43 |
|
Niklas Lundberg |
Wäxjö MS |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:31,1 |
48,4
|
11,5
|
1,3
|
13 |
|
|
Åke Lundberg |
Wäxjö MS |
|
|
940 |
|
|
|
62 |
|
Johan Ydrefalk |
Laxå MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:31,1 |
48,4
|
6,4
|
|
4 |
|
|
Sandra Karlsson |
Laxå MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Lejtorp Racing |
|
|
160 |
|
Mats Norss |
Vetlanda RRC |
A-förare 2wd |
|
BMW |
6:31,1 |
48,4
|
40,0
|
|
22 |
|
|
Joakim Storm |
Vetlanda RRC |
|
|
E36 Coupé |
|
|
Applicant: Norss Motorsport.se |
|
|
183 |
|
Pelle Berg |
Munkfors MC |
B-förare 2wd |
|
BMW |
6:31,1 |
48,4
|
|
|
10 |
|
|
Conny Isemo |
Hamra Racing |
|
|
Compact |
|
|
|
33 |
|
Holger Knöbel |
Msc Wiedenbrück |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:31,4 |
48,7
|
11,8
|
0,3
|
14 |
|
|
Stefanie Fritzensmeier |
Sfg Lippe |
|
|
740 |
|
|
Applicant: SFG Lippe |
|
|
49 |
|
Magnus Larsson |
SMK Hörby |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:31,4 |
48,7
|
6,7
|
|
5 |
|
|
Per Nilsson |
Eslövs MK |
|
|
940 |
|
|
|
118 |
|
Sven-Åke Angerd |
Norrahammars MK |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Ford |
6:32,2 |
49,5
|
10,4
|
0,8
|
2 |
|
|
Timo Hihnala |
Kinds MK |
|
|
Escort RS 2000 |
|
|
|
39 |
|
Fredrik Nordin |
Härnösands MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:34,0 |
51,3
|
14,4
|
1,8
|
15 |
|
|
Fredrik Söderlund |
Härnösands MK |
|
|
240 |
|
|
|
60 |
|
Ola Schönström |
Arlövs MC |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:34,5 |
51,8
|
9,8
|
0,5
|
6 |
|
|
Fredrik Albertz |
Arlövs MC |
|
|
740 |
|
|
|
172 |
|
Joakim Nilsson |
SMK Hörby |
B-förare 2wd |
|
Opel |
6:34,6 |
51,9
|
32,9
|
0,1
|
11 |
|
|
Tomas Gustafsson |
Kristianstads MK |
|
|
Kadett |
|
|
|
65 |
|
Daniel Andersson |
MSK Kvarnvingarna |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:35,3 |
52,6
|
10,6
|
0,7
|
7 |
|
|
Ida Lidebjer-Granberg |
Norrköpings MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Team KåCe Bilservice |
|
|
27 |
|
Magnus Olsson |
Järbo MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:36,3 |
53,6
|
16,7
|
1,0
|
16 |
|
|
Lars-Olof Persson |
Järbo MK |
|
|
240 VOC |
|
|
|
37 |
|
Emanuel Karlborg |
V:a Östergötlands MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:36,5 |
53,8
|
|
0,2
|
17 |
|
|
Staffan Leufvèn |
Team Skogsåkarna |
|
|
940 |
|
|
|
178 |
|
Tomas Ingberg |
Gnesta MK |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:37,0 |
54,3
|
35,3
|
0,5
|
12 |
|
|
Johan Lund |
Flens MS |
|
|
242 |
|
|
Applicant: Hagens Byggservice |
|
|
176 |
|
Johan Andersson |
Kullings MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:37,3 |
54,6
|
35,6
|
0,3
|
13 |
|
|
Erica Svensson |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
194 |
|
Jonathan Emanuelsson |
SMK Trollhättan |
C-förare 2wd |
|
Volvo |
6:37,4 |
54,7
|
13,5
|
0,1
|
3 |
|
|
Tommy von Brömsen |
SMK Trollhättan |
|
|
940 |
|
|
|
71 |
|
Fredrik Karlander |
Kinds MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:37,9 |
55,2
|
11,4
|
0,5
|
2 |
|
|
Mikael Bielinski |
Kinds MK |
|
|
244 GLT |
|
|
|
73 |
|
Morgan Eriksson |
Gullabo RC |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:37,9 |
55,2
|
11,4
|
|
2 |
|
|
Anders Mattisson |
Gullabo RC |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Gullabo Däckfynd 0486-311 10 |
|
|
97 |
|
Joakim Andersson |
V:a Östergötlands MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:38,2 |
55,5
|
11,7
|
0,3
|
4 |
|
|
Rolf G Ericson |
Finspång MS |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Birkas Bilplåt Skänninge |
|
|
54 |
|
Andreas Rådström |
Östmarks MFF |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:38,4 |
55,7
|
13,7
|
0,2
|
8 |
|
|
Thomas Waldenström |
Fryksdalens MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Din Rallyboutique |
|
|
99 |
|
Markus Andersson |
MK Team Treske |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:38,9 |
56,2
|
12,4
|
0,5
|
5 |
|
|
Niklas Andersson |
MK Team Treske |
|
|
740 |
|
|
|
188 |
|
Niklas Svensson |
Kullings MS |
C-förare 2wd |
|
SEAT |
6:38,9 |
56,2
|
15,0
|
|
4 |
|
|
Eric Hult |
Kullings MS |
|
|
Ibiza |
|
|
|
116 |
|
Jerry Andersson |
Laxå MK |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Volvo |
6:39,6 |
56,9
|
17,8
|
0,7
|
3 |
|
|
Göran Svensson |
SHRA Mantorp |
|
|
164 |
|
|
|
50 |
|
Fredrik Hellman |
Hästveda Frc |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:40,1 |
57,4
|
15,4
|
0,5
|
9 |
|
|
Fredrik Strömberg |
Hästveda Frc |
|
|
242 |
|
|
|
61 |
|
Knutte Edenholm |
MK Team Treske |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:40,2 |
57,5
|
15,5
|
0,1
|
10 |
|
|
Tommy Svallin |
Hallsberg MK |
|
|
940 |
|
|
|
56 |
|
Kristoffer Karlsson |
Dals MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:40,4 |
57,7
|
15,7
|
0,2
|
11 |
|
|
Lars Andersson |
Dals MK |
|
|
740 |
|
|
|
74 |
|
Per-Jörgen Svensson |
Kullings MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:40,4 |
57,7
|
13,9
|
|
6 |
|
|
Stefan Larsson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
75 |
|
Emil Fransson |
Vännäs MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:40,7 |
58,0
|
14,2
|
0,3
|
7 |
|
|
Tom Eriksson |
Vännäs MK |
|
|
240 |
|
|
|
57 |
|
Tomas Oscarsson |
MK Ratten |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:41,0 |
58,3
|
16,3
|
0,3
|
12 |
|
|
Daniel Frykemo |
Likenäs MK |
|
|
940 |
|
|
|
58 |
|
Roger Karlsson |
V:a Östergötlands MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:41,0 |
58,3
|
16,3
|
|
12 |
|
|
Erik Sundblad |
V:a Östergötlands MK |
|
|
940 |
|
|
|
83 |
|
Joakim Nilsson |
Åtvidabergs MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:41,5 |
58,8
|
15,0
|
0,5
|
8 |
|
|
Thomas Tholander |
Åtvidabergs MK |
|
|
242 |
|
|
|
87 |
|
Nicklas Hjerpe |
Norrköpings MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:42,3 |
59,6
|
15,8
|
0,8
|
9 |
|
|
Roine Nilson |
Norrköpings MK |
|
|
940 |
|
|
|
70 |
|
Peter Fager |
Kinds MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:43,2 |
1:00,5
|
18,5
|
0,9
|
14 |
|
|
Ulrik Gustavsson |
Norrahammars MK |
|
|
244 |
|
|
Applicant: Bojan Racing |
|
|
59 |
|
Jocke Björnsson |
Kolsva MS |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:43,3 |
1:00,6
|
18,6
|
0,1
|
15 |
|
|
Andreas Peters |
Enköpings MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: TEAM HANS PERSSON MOTORSPORT |
|
|
30 |
|
Marcus Rutgerson |
Nora MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:43,4 |
1:00,7
|
23,8
|
0,1
|
18 |
|
|
Cecilia von Hebel |
Nora MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Däckverkstan i Nora |
|
|
198 |
|
Oscar Johansson |
SMK Nyköping |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
6:43,4 |
1:00,7
|
|
|
1 |
|
|
Per Johansson |
SMK Nyköping |
|
|
940 |
|
|
Applicant: TEAM BILIA |
|
|
78 |
|
Tim Fraas |
Fama |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:43,5 |
1:00,8
|
17,0
|
0,1
|
10 |
|
|
Mick Fraas |
Fama |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Lejtorp Racing |
|
|
55 |
|
Henrik Enner |
Likenäs MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:43,6 |
1:00,9
|
18,9
|
0,1
|
16 |
|
|
Erland Stigsson |
Kils MK Bil |
|
|
940 |
|
|
|
29 |
|
Anders Olsson |
Vänersborgs MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:43,7 |
1:01,0
|
24,1
|
0,1
|
19 |
|
|
Sven Olsson |
Vänersborgs MK |
|
|
940 |
|
|
|
90 |
|
Johan Nyman |
SMK Trollhättan |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:44,1 |
1:01,4
|
17,6
|
0,4
|
11 |
|
|
Klas Ivarsson |
SMK Trollhättan |
|
|
244 |
|
|
|
81 |
|
Mikael Gustavsson |
Degerfors RC |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:45,0 |
1:02,3
|
18,5
|
0,9
|
12 |
|
|
Henrik Eriksson |
Laxå MK |
|
|
944 |
|
|
|
79 |
|
Markus Asplind |
Finspångs MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:45,2 |
1:02,5
|
18,7
|
0,2
|
13 |
|
|
Jörgen Petterson |
Katerineholms MK |
|
|
244 |
|
|
|
93 |
|
Pär Johansson |
Laxå MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:45,3 |
1:02,6
|
18,8
|
0,1
|
14 |
|
|
Pär Edrell |
Laxå MK |
|
|
242 |
|
|
Applicant: Lejtorp Racing |
|
|
67 |
|
Mats Johansson |
Göteborgs MF |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:45,4 |
1:02,7
|
20,7
|
0,1
|
17 |
|
|
Annette Andre |
Göteborgs MF |
|
|
242 |
|
|
|
82 |
|
Jimmy Wessbo |
Kullings MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:45,6 |
1:02,9
|
19,1
|
0,2
|
15 |
|
|
Robert Teiffel |
Kullings MS |
|
|
740 |
|
|
|
432 |
|
Mårten Nilsson |
Simrishamns MK |
C-förare 2wd |
|
Opel |
6:46,0 |
1:03,3
|
22,1
|
0,4
|
5 |
|
|
Stefan Pettersson |
Grimslövs MS |
|
|
Ascona B |
|
|
|
66 |
|
Tony Larsson |
Kinds MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:46,1 |
1:03,4
|
21,4
|
0,1
|
18 |
|
|
Thomas Thorén |
Borås MK |
|
|
244 |
|
|
|
102 |
|
Oskar Lundmark |
Kullings MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:47,0 |
1:04,3
|
20,5
|
0,9
|
16 |
|
|
Eric Holgersson |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
|
6 |
|
Stefan Ottosson |
Vetlanda RRC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
6:47,1 |
1:04,4
|
|
0,1
|
1 |
|
|
Janne Rydh |
Arlövs MC |
|
|
Golf 2 |
|
|
|
51 |
|
Dan Rhodin |
SMK Trollhättan |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:47,8 |
1:05,1
|
23,1
|
0,7
|
19 |
|
|
Erik Larsson |
Härnösands MK |
|
|
740 Gunsan |
|
|
|
101 |
|
Anders Karlsson |
MK Team Westom |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:47,9 |
1:05,2
|
21,4
|
0,1
|
17 |
|
|
Susanne Pedersen |
Hagfors MK |
|
|
740 |
|
|
|
88 |
|
Johan Pettersson |
Mariestads MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:48,0 |
1:05,3
|
21,5
|
0,1
|
18 |
|
|
Johan Ohlsson |
Mariestads MS |
|
|
244 |
|
|
|
16 |
|
Claes Engwall |
Vetlanda RRC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
6:48,1 |
1:05,4
|
1,0
|
0,1
|
2 |
|
|
Anders Engwall |
Vetlanda RRC |
|
|
Golf |
|
|
|
113 |
|
Bernt Bengtsson |
Älvbygdens MK |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Saab |
6:48,7 |
1:06,0
|
26,9
|
0,6
|
4 |
|
|
Bengt Lindqvist |
Älvbygdens MK |
|
|
V4 |
|
|
|
77 |
|
Roger Fransson |
Vännäs MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:49,0 |
1:06,3
|
22,5
|
0,3
|
19 |
|
|
Charlott Holmqvist |
Vännäs MK |
|
|
240 |
|
|
|
69 |
|
Claes-Erik Eriksson |
Kinds MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:50,1 |
1:07,4
|
25,4
|
1,1
|
20 |
|
|
Erik Åhman |
Kinds MK |
|
|
244a |
|
|
|
68 |
|
Ari Jussila |
Norrköpings MK |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:51,2 |
1:08,5
|
26,5
|
1,1
|
21 |
|
|
Jonas Sandberg |
Tjust MK |
|
|
244 |
|
|
|
94 |
|
Robert Johansson |
Göteborgs MF |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:51,3 |
1:08,6
|
24,8
|
0,1
|
20 |
|
|
Krister Johannesson |
Göteborgs MF |
|
|
240 |
|
|
|
190 |
|
Jens Erik Eriksen |
KNA Indre Ytre Østfold |
C-förare 2wd |
|
Renault |
6:51,4 |
1:08,7
|
27,5
|
0,1
|
6 |
|
|
Tor Åge Ebeltoft |
NAF Sarpsborg |
|
|
Clio Ragnotti |
|
|
|
165 |
|
Bertil Holmvik |
Tidaholms MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:52,6 |
1:09,9
|
1:01,5
|
1,2
|
23 |
|
|
Andreas Holmvik |
Tidaholms MK |
|
|
242 |
|
|
Applicant: McDonald´s Skövde |
|
|
92 |
|
Krister Freijd |
Norrköpings MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:52,9 |
1:10,2
|
26,4
|
0,3
|
21 |
|
|
Åsa Andersson |
Norrköpings MK |
|
|
242 |
|
|
|
163 |
|
Jan-Inge Carlsson |
Göteborgs MF |
A-förare 2wd |
|
Opel |
6:53,1 |
1:10,4
|
1:02,0
|
0,2
|
24 |
|
|
Johan Blomqvist |
Göteborgs MF |
|
|
Ascona B |
|
|
|
104 |
|
Andreas Westlund |
Kullings MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:53,7 |
1:11,0
|
27,2
|
0,6
|
22 |
|
|
Niclas Börjeson |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
|
8 |
|
Santosh Berggren |
Falköpings MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
6:55,5 |
1:12,8
|
8,4
|
1,8
|
3 |
|
|
Viktor Larsson |
Laxå MK |
|
|
Golf |
|
|
|
114 |
|
Gunnar Johansson |
Stenungsunds MS |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Saab |
6:56,2 |
1:13,5
|
34,4
|
0,7
|
5 |
|
|
Inge Ivarsson |
Stenungsunds MS |
|
|
V4 |
|
|
|
193 |
|
Maria Andersson |
SMK Valdemarsvik |
C-förare 2wd |
|
Peugeot |
6:56,2 |
1:13,5
|
32,3
|
|
7 |
|
|
Göran Andersson |
SMK Valdemarsvik |
|
|
306 |
|
|
|
36 |
|
Anders Spjuth |
Mälaröarnas MK |
A-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:57,5 |
1:14,8
|
37,9
|
1,3
|
20 |
|
|
Bo Klerne |
SMK Örebro |
|
|
940 |
|
|
|
89 |
|
Andreas Björkman |
Degerfors RC |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
6:57,5 |
1:14,8
|
31,0
|
|
23 |
|
|
Tonny Schmidt |
MK Ran Askersund |
|
|
244 |
|
|
|
195 |
|
Mattias Adielsson |
Göteborgs MF |
Ungdomsrally |
|
VW |
6:58,0 |
1:15,3
|
14,6
|
0,5
|
2 |
|
|
Peter Olofsson |
|
|
|
Polo GTI 1.4 |
|
|
|
1 |
|
Ulf Berggren |
Kils MK Bil |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:00,4 |
1:17,7
|
13,3
|
2,4
|
4 |
|
|
Lennart Hedlund |
Kils MK Bil |
|
|
Golf |
|
|
|
13 |
|
Ronny Filipsson |
Laxå MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Honda |
7:01,3 |
1:18,6
|
14,2
|
0,9
|
5 |
|
|
Anders Isaksson |
Laxå MK |
|
|
Civic |
|
|
|
3 |
|
Mikael Lindholm |
Munkfors MC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Volvo |
7:01,4 |
1:18,7
|
14,3
|
0,1
|
6 |
|
|
Conny Johansson |
Filipstads MC |
|
|
940 |
|
|
Applicant: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB |
|
|
17 |
|
Thomas Hegge |
Anderstorp RC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:02,6 |
1:19,9
|
15,5
|
1,2
|
7 |
|
|
Per-Arne Jörlid |
Borås MK |
|
|
Golf II |
|
|
|
2 |
|
Daniel Molin |
Skene MS |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:02,7 |
1:20,0
|
15,6
|
0,1
|
8 |
|
|
Anneli Johnzon |
Varbergs MK |
|
|
Golf II |
|
|
Applicant: www.danielmolin.se |
|
|
115 |
|
Roland Åkeson |
Skövde MK |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Volvo |
7:02,9 |
1:20,2
|
41,1
|
0,2
|
6 |
|
|
Gunnar Johansson |
Skövde MK |
|
|
142 |
|
|
|
53 |
|
Lena Sandelius |
Göteborgs MF |
B-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:03,1 |
1:20,4
|
38,4
|
0,2
|
22 |
|
|
Erik Ekenberg |
Göteborgs MF |
|
|
940 |
|
|
Applicant: ugil.se |
|
|
10 |
|
Martin Skärin |
Skillingaryds MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Mitsubishi |
7:03,3 |
1:20,6
|
16,2
|
0,2
|
9 |
|
|
Nicklas Petersson |
Skillingaryds MK |
|
|
Galant |
|
|
|
7 |
|
Pierre Andersson |
V.a Östergötlands MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Saab |
7:03,7 |
1:21,0
|
16,6
|
0,4
|
10 |
|
|
Cristian Ohlsson |
Kils MK Bil |
|
|
99 |
|
|
|
200 |
|
Robin Adolfsson |
Wäxjö MS |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
7:03,8 |
1:21,1
|
20,4
|
0,1
|
3 |
|
|
Göran Adolfsson |
Wäxjö MS |
|
|
240 |
|
|
|
9 |
|
Joacim Wigertson |
Kullings MS |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Volvo |
7:04,3 |
1:21,6
|
17,2
|
0,5
|
11 |
|
|
Daniel Hellstadius |
Kullings MS |
|
|
740 |
|
|
|
4 |
|
Mikael Andersson |
Kullings MS |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Opel |
7:04,5 |
1:21,8
|
17,4
|
0,2
|
12 |
|
|
Magnus Andersson |
Kullings MS |
|
|
Ascona B |
|
|
|
18 |
|
Jonas Thunberg |
Degerfors RC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Ford |
7:04,7 |
1:22,0
|
17,6
|
0,2
|
13 |
|
|
Anders Persson |
SMK Karlskoga |
|
|
Sierra |
|
|
|
85 |
|
Lena Ekström Tungfelt |
Östernärkes RMC |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:05,3 |
1:22,6
|
38,8
|
0,6
|
24 |
|
|
Eje Bernström |
Degerfors RC |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Ekströms Bygg AB, Örebro |
|
|
84 |
|
Monica Bäckström |
Kullings MS |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:06,5 |
1:23,8
|
40,0
|
1,2
|
25 |
|
|
Johnny Bäckström |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
|
86 |
|
Bo Holmdahl |
Hallsbergs MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:07,6 |
1:24,9
|
41,1
|
1,1
|
26 |
|
|
Peter Elefelt |
Hallsbergs MK |
|
|
240 |
|
|
|
196 |
|
Sebastian Johansson |
Mariestads MS |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
7:12,4 |
1:29,7
|
29,0
|
4,8
|
4 |
|
|
Bengt Sannerfors |
Mariestads MS |
|
|
244 |
|
|
|
12 |
|
Fredrik Johansson |
Vara MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Volvo |
7:12,6 |
1:29,9
|
25,5
|
0,2
|
14 |
|
|
Ronny Johansson |
Vara MK |
|
|
244 |
|
|
|
100 |
|
Oskar Magnusson |
Götene MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:16,7 |
1:34,0
|
50,2
|
4,1
|
27 |
|
|
David Andersson |
Götene MK |
|
|
242 |
|
|
|
103 |
|
Andreas Nilsén |
Vara MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:18,0 |
1:35,3
|
51,5
|
1,3
|
28 |
|
|
Anders Nordlander |
Vara MK |
|
|
242 |
|
|
|
22 |
|
Carl-Magnus Ivarsson |
Lidköpings MSF |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:18,2 |
1:35,5
|
31,1
|
0,2
|
15 |
|
|
Mattias Kihlström |
Lidköpings MSF |
|
|
Golf II |
|
|
|
11 |
|
Cristofer Claesson |
Arlövs MC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:21,1 |
1:38,4
|
34,0
|
2,9
|
16 |
|
|
Martin Claesson |
Arlövs MC |
|
|
Golf |
|
|
|
105 |
|
Erik Karlsson |
Tyskland |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:21,1 |
1:38,4
|
54,6
|
|
29 |
|
|
Thomas Juchmes |
Msc Wiedenbrück |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Team Mentomedia |
|
|
107 |
|
Cor Yntema |
Voch Holland |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:22,2 |
1:39,5
|
55,7
|
1,1
|
30 |
|
|
Henk Keitz |
Voch Holland |
|
|
940 |
|
|
|
5 |
|
Kjell Skoog |
Forshaga MC |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Ford |
7:22,3 |
1:39,6
|
35,2
|
0,1
|
17 |
|
|
Bo Jansson |
Kils MK Bil |
|
|
Escort |
|
|
|
21 |
|
Lars-Erik Rydqvist |
Mariestads MS |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Toyota |
7:22,8 |
1:40,1
|
35,7
|
0,5
|
18 |
|
|
Barbro Bohman |
Mariestads MS |
|
|
Starlet |
|
|
|
96 |
|
Jimmie Walfridsson |
MK Ratten |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:23,6 |
1:40,9
|
57,1
|
0,8
|
31 |
|
|
Carl-Johan Sahlström |
MK Ratten |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Helmia |
|
|
108 |
|
Mathias Lewandowski |
MC Klosterfelde Im Admv |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:26,7 |
1:44,0
|
1:00,2
|
3,1
|
32 |
|
|
Dirk Schnelle |
Amc Oerlinghausen Im Adac |
|
|
244 |
|
|
|
197 |
|
Erik Telehagen |
Växjö MS |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
7:27,7 |
1:45,0
|
44,3
|
1,0
|
5 |
|
|
Peo Telehagen |
Ryds MK |
|
|
240 VOC |
|
|
|
95 |
|
Jonas Kolbert |
Vara MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:28,2 |
1:45,5
|
1:01,7
|
0,5
|
33 |
|
|
Alexander Kolbert |
|
|
|
244 |
|
|
|
14 |
|
Thomas Bäck |
Mariestads MS |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:30,3 |
1:47,6
|
43,2
|
2,1
|
19 |
|
|
Karl Rosengren |
Mariestads MS |
|
|
Golf 2 |
|
|
|
111 |
|
Anja C. Frese |
Msg Sulingen |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:32,9 |
1:50,2
|
1:06,4
|
2,6
|
34 |
|
|
Jochen Kohrs |
|
|
|
244 |
|
|
|
20 |
|
Nils-Åke Petersson |
Vara MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Volvo |
7:33,9 |
1:51,2
|
46,8
|
1,0
|
20 |
|
|
Joakim Widell |
Vara MK |
|
|
242 |
|
|
|
24 |
|
Bertil Andersson |
Älvbygdens MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:34,3 |
1:51,6
|
47,2
|
0,4
|
21 |
|
|
Janne Söderman |
Älvbygdens MK |
|
|
Golf |
|
|
|
91 |
|
Markus Johnzon |
Varbergs MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:38,5 |
1:55,8
|
1:12,0
|
4,2
|
35 |
|
|
Peter Dahlsund |
Varbergs MK |
|
|
244 |
|
|
|
19 |
|
Ulf Hummel |
Älvbygdens MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
7:40,4 |
1:57,7
|
53,3
|
1,9
|
22 |
|
|
Anne Hummel |
Älvbygdens MK |
|
|
Golf 1 |
|
|
|
106 |
|
Erik Larsen |
Hedeland MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
7:42,8 |
2:00,1
|
1:16,3
|
2,4
|
36 |
|
|
Morten Larsen |
Hedeland MK |
|
|
244 GLE |
|
|
|
199 |
|
Rasmus Lundh |
V:a Östergötlands MK |
Ungdomsrally |
|
Suzuki |
7:45,4 |
2:02,7
|
1:02,0
|
2,6
|
6 |
|
|
Christer Karlsson |
V:a Östergötlands MK |
|
|
Swift GTI |
|
|
Applicant: Birkas Bilplåt Skänninge |
|
|
112 |
|
Anders Alavik |
Kullings MS |
Grupp H 66-74/App. K |
|
M-B |
8:00,6 |
2:17,9
|
1:38,8
|
15,2
|
7 |
|
|
Anton Wallin |
Kullings MS |
|
|
450 SLC |
|
|
|
15 |
|
Mikael Johansson |
Fjärås MK |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
Opel |
8:06,6 |
2:23,9
|
1:19,5
|
6,0
|
23 |
|
|
Bo Strandling |
Fjärås MK |
|
|
Ascona |
|
|
|
23 |
|
Carola Aronsson |
Kullings MS |
Västra BF´s Grupp E Cup |
|
VW |
8:08,3 |
2:25,6
|
1:21,2
|
1,7
|
24 |
|
|
Veronica Forsberg |
Kullings MS |
|
|
Golf |
|
|
|
185 |
|
Johan Andersson |
Norrköpings MK |
B-förare 2wd |
|
Opel |
8:13,1 |
2:30,4
|
2:11,4
|
4,8
|
14 |
|
|
Joakim Larsson |
Norrköpings MK |
|
|
Kadett GSI |
|
|
Applicant: CARLTECH.SE |
|
|
117 |
|
Bosse Sundin |
Dals MK |
Grupp H 66-74/App. K |
|
Volvo |
11:50,8 |
6:08,1
|
5:29,0
|
3:37,7
|
8 |
|
|
Bertil Karlsson |
Dals MK |
|
|
142 |
|
|
|
192 |
|
Roy Skaug |
KNA Indre/ytre Østfold |
C-förare 2wd |
|
Ford |
15:47,0 |
10:04,3
|
9:23,1
|
3:56,2
|
8 |
|
|
Marie Cecilie Skaug |
KNA Indre/ytre Østfold |
|
|
Escort Mk II |
|
|
|
72 |
|
Tom Hansson |
Mälaröarnas MK |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
19:25,2 |
13:42,5
|
12:58,7
|
3:38,2
|
37 |
|
|
Bo Lindgren |
Mälaröarnas MK |
|
|
240 |
|
|
|
391 |
|
Niclas Melin |
Nässjö MK |
B-förare 2wd |
|
VW |
21:32,4 |
15:49,7
|
|
2:07,2
|
15 |
|
|
Hans Melin |
Nässjö MK |
|
|
Golf |
|
|
|
110 |
|
Dr. Gerd Sonntag |
Msc Gütersloh |
C-förare Volvo Original |
|
Volvo |
31:09,6 |
25:26,9
|
24:43,1
|
9:37,2
|
38 |
|
|
Peter Knöbel |
Msc Wiedenbrück |
|
|
244 |
|
|
* = allotted time,
? = under investigation
|