2015-09-12
Dalslandstjuren
Official final
After SS2
75 starting
Pos |
No. |
|
Driver / CO-Driver |
Club |
Competition class |
|
Car / Model |
Time |
Diff L |
Diff C |
Diff P |
1 |
2 |
|
Anders Karlsson |
Säffle MC |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:55,4 |
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
Lancer Evo X |
|
|
|
4:30,2 | 4:25,2 |
|
2 |
11 |
|
Glenn Egon Ström |
Dals MK |
A-förare 4 WD |
|
Škoda |
9:21,5 |
26,1
|
26,1
|
26,1
|
2 |
|
|
Martin Svensson |
SMK Trollhättan |
|
Fabia S2000 |
|
|
|
4:48,6 | 4:32,9 |
|
3 |
10 |
|
Magnus Johansson |
Älvbygdens MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
9:23,6 |
28,2
|
28,2
|
2,1
|
3 |
|
|
Roger Lindblad |
Älvbygdens MK |
|
Lancer Evo VII |
|
|
|
4:45,3 | 4:38,3 |
|
4 |
6 |
|
Stefan Ryberg |
Forshaga MC |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:28,1 |
32,7
|
|
4,5
|
1 |
|
|
Christan Ohlsson |
Kils MK Bil |
|
940 |
|
|
|
4:47,2 | 4:40,9 |
|
5 |
24 |
|
Sven Hansen |
Karlstads MC Bil |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:31,7 |
36,3
|
|
3,6
|
1 |
|
|
Linus Isaksson |
Laxå MK |
|
242 |
|
|
|
4:47,7 | 4:44,0 |
|
6 |
7 |
|
Björn Beck |
Åmåls MK |
A-förare 2 WD |
|
Ford |
9:32,5 |
37,1
|
4,4
|
0,8
|
2 |
|
|
Kjell Persson |
Åmåls MK |
|
Escort Mk2 |
|
|
|
4:51,0 | 4:41,5 |
|
7 |
5 |
|
Fredrik Ekenved |
Göteborgs MF |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:36,7 |
41,3
|
8,6
|
4,2
|
3 |
|
|
Markus Börjesson |
Älvbygdens MK |
|
940 |
|
|
|
4:51,5 | 4:45,2 |
|
8 |
22 |
|
Robert Teiffel |
Kullings MS |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:37,6 |
42,2
|
5,9
|
0,9
|
2 |
|
|
Mattias Jonsson |
|
|
242 |
|
|
|
4:52,5 | 4:45,1 |
|
9 |
26 |
|
Tommy Andersson |
SMK Trollhättan |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:40,5 |
45,1
|
8,8
|
2,9
|
3 |
|
|
|
|
|
940 |
|
|
|
4:50,9 | 4:49,6 |
|
10 |
8 |
|
Bengt Carlsson |
Vara MK |
A-förare 2 WD |
|
BMW |
9:40,7 |
45,3
|
12,6
|
0,2
|
4 |
|
|
Andreas Aleryd |
Vara MK |
|
325 |
|
|
|
4:53,2 | 4:47,5 |
|
11 |
27 |
|
Magnus Karlsson |
Stenungsunds MS |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:42,1 |
46,7
|
10,4
|
1,4
|
4 |
|
|
Leif Lindgren |
Stenungsunds MS |
|
240 |
|
|
|
4:53,2 | 4:48,9 |
|
12 |
49 |
|
Peter Börjesson |
Stenungsunds MS |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:48,0 |
52,6
|
|
5,9
|
1 |
|
|
Raymon Nilsson |
Stenungsunds MS |
|
240 |
|
|
Applicant: Team Börjesson Maskin AB |
4:55,6 | 4:52,4 |
|
13 |
18 |
|
Jan Larsson |
Dals MK |
A-förare Appendix K |
|
Volvo |
9:53,3 |
57,9
|
|
5,3
|
1 |
|
|
Theres Landström |
Karlstads MC Bil |
|
240 |
|
|
|
4:58,7 | 4:54,6 |
|
13 |
28 |
|
Magnus Johansson |
Dals MK |
B-förare 2 WD |
|
Peugeot |
9:53,3 |
57,9
|
21,6
|
|
5 |
|
|
Håkan Andersson |
|
|
306 S16 |
|
|
|
5:00,2 | 4:53,1 |
|
15 |
4 |
|
Peder Eliasson |
Skene MS |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:53,8 |
58,4
|
25,7
|
0,5
|
5 |
|
|
Raimo Ratiikainen |
Skene MS |
|
242 |
|
|
|
5:02,1 | 4:51,7 |
|
16 |
14 |
|
Anders Olsson |
Vänersborgs MK |
A-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
9:54,9 |
59,5
|
|
1,1
|
1 |
|
|
Sven Olsson |
Vänersborgs MK |
|
240 |
|
|
|
4:59,6 | 4:55,3 |
|
17 |
62 |
|
Lukas Andervang |
Dals MK |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
9:55,9 |
1:00,5
|
|
1,0
|
1 |
|
|
Alfred Andersen |
Åmåls MK |
|
940 |
|
|
|
4:57,8 | 4:58,1 |
|
18 |
17 |
|
Sten Larsson |
SMK Trollhättan |
A-förare Appendix K |
|
Opel |
9:58,0 |
1:02,6
|
4,7
|
2,1
|
2 |
|
|
Anders Birath |
SMK Trollhättan |
|
Ascona B |
|
|
|
5:02,3 | 4:55,7 |
|
19 |
38 |
|
Erik Stenberg |
Kullings MS |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
9:58,2 |
1:02,8
|
|
0,2
|
1 |
|
|
Annie Hellstadius |
Kullings MS |
|
940 |
|
|
|
4:57,7 | 5:00,5 |
|
20 |
15 |
|
Joakim Larsson |
Kalstads MC Bil |
A-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
9:59,6 |
1:04,2
|
4,7
|
1,4
|
2 |
|
|
Anders Isaksson |
Laxå MK |
|
940 |
|
|
|
5:01,4 | 4:58,2 |
|
21 |
29 |
|
Urban Andersson |
Stenungsunds MS |
B-förare 4 WD |
|
Subaru |
10:00,0 |
1:04,6
|
|
0,4
|
1 |
|
|
Christer Andersson |
Stenungsunds MS |
|
Impreza |
|
|
|
5:04,1 | 4:55,9 |
|
22 |
37 |
|
Jesper Simonsson |
SMK Trollhättan |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:00,9 |
1:05,5
|
2,7
|
0,9
|
2 |
|
|
Tobias Johansson |
SMK Trollhättan |
|
940 |
|
|
|
5:02,7 | 4:58,2 |
|
23 |
19 |
|
Ulf Grolander |
Älvbygdens MK |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:02,1 |
1:06,7
|
30,4
|
1,2
|
6 |
|
|
Kjell Vallin |
Göteborgs MF |
|
240 |
|
|
|
5:05,6 | 4:56,5 |
|
24 |
80 |
|
Erik Engen |
NMK Trøkstad |
C-förare Appendix K |
|
Toyota |
10:05,0 |
1:09,6
|
|
2,9
|
1 |
|
|
Tommy Haugland |
NMK Trøgstad |
|
Celica |
|
|
|
5:04,1 | 5:00,9 |
|
25 |
72 |
|
Jonas Helgesson |
Älvbygdens MK |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
10:05,3 |
1:09,9
|
|
0,3
|
1 |
|
|
Marcus Karlsson |
Älvbygdens MK |
|
240 GLT |
|
|
|
5:04,0 | 5:01,3 |
|
26 |
51 |
|
Roger Hallengren |
Kullings MS |
C-förare 2 WD |
|
BMW |
10:06,0 |
1:10,6
|
18,0
|
0,7
|
2 |
|
|
Susanne Hallengren |
Kullings MS |
|
325 |
|
|
|
5:04,0 | 5:02,0 |
|
27 |
23 |
|
Lars Olsson |
SMK Trollhättan |
B-förare 2 WD |
|
Ford |
10:06,5 |
1:11,1
|
34,8
|
0,5
|
7 |
|
|
Calle Örberg |
SMK Trollhättan |
|
Fiesta ST 150 |
|
|
|
5:08,1 | 4:58,4 |
|
28 |
32 |
|
Tommy Larsson |
Kullings MS |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:07,0 |
1:11,6
|
8,8
|
0,5
|
3 |
|
|
Ulrika Johansson |
Kullings MS |
|
940 |
|
|
Applicant: www.terrazzo.se |
5:04,6 | 5:02,4 |
|
29 |
33 |
|
Robert Johansson |
Göteborgs MF |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:07,7 |
1:12,3
|
9,5
|
0,7
|
4 |
|
|
Kim Pettersson |
SMK Trollhättan |
|
240 |
|
|
|
5:05,1 | 5:02,6 |
|
30 |
47 |
|
Pär-Olof Stahlgård |
Stenungsunds MS |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:08,1 |
1:12,7
|
20,1
|
0,4
|
3 |
|
|
Kenneth Ottosson |
Stenungsunds MS |
|
244 |
|
|
|
5:08,8 | 4:59,3 |
|
31 |
81 |
|
Bernt Bengtsson |
SMK Trollhättan |
C-förare Appendix K |
|
Saab |
10:09,9 |
1:14,5
|
4,9
|
1,8
|
2 |
|
|
Bengt Lindqvist |
SMK Trollhättan |
|
V4 |
|
|
|
5:07,5 | 5:02,4 |
|
32 |
34 |
|
Håkan Olausson |
Stenungsunds MS |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:14,8 |
1:19,4
|
16,6
|
4,9
|
5 |
|
|
Linnea Johansson |
Tjörns MF |
|
940 |
|
|
Applicant: motor-events.se |
5:10,0 | 5:04,8 |
|
32 |
46 |
|
Per Hedskog |
SMK Trollhättan |
C-förare 2 WD |
|
Opel |
10:14,8 |
1:19,4
|
26,8
|
|
4 |
|
|
Anna-Maria Westerlund |
SMK Trollhättan |
|
Ascona |
|
|
|
5:09,4 | 5:05,4 |
|
34 |
59 |
|
Marcus Persson |
Åmåls MK |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:14,9 |
1:19,5
|
19,0
|
0,1
|
2 |
|
|
Tobias Holmström |
Dals MK |
|
940 |
|
|
|
5:10,8 | 5:04,1 |
|
35 |
36 |
|
Kjell Hansson |
Stenungsund MS |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:17,3 |
1:21,9
|
19,1
|
2,4
|
6 |
|
|
Jonatan Lukacs |
Sotenäs MK |
|
242 |
|
|
|
5:08,6 | 5:08,7 |
|
36 |
63 |
|
Mattias Jacobsson |
Dals MK |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:17,7 |
1:22,3
|
21,8
|
0,4
|
3 |
|
|
Joakim Johannesson |
Dals MK |
|
240 |
|
|
|
5:14,3 | 5:03,4 |
|
37 |
30 |
|
Philip Ahlstrand |
Vara MK |
B-förare 4 WD |
|
Subaru |
10:19,5 |
1:24,1
|
19,5
|
1,8
|
2 |
|
|
Martin Kempe |
Kullings MS |
|
Impreza |
|
|
|
4:57,0 | 5:22,5 |
|
38 |
66 |
|
Alexander Kolbert |
Vara MK |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
10:20,4 |
1:25,0
|
15,1
|
0,9
|
2 |
|
|
Joakim Ljungkvist |
Götene MK |
|
740 |
|
|
|
5:11,8 | 5:08,6 |
|
39 |
50 |
|
Joakim Willingskär |
Kullings MS |
C-förare 2 WD |
|
BMW |
10:20,6 |
1:25,2
|
32,6
|
0,2
|
5 |
|
|
Marika Carlsson |
SSJ |
|
325 |
|
|
|
5:14,0 | 5:06,6 |
|
40 |
101 |
|
Thomas Johansson |
SMK Trollhättan |
A-förare Appendix K |
|
BMW |
10:22,3 |
1:26,9
|
29,0
|
1,7
|
3 |
|
|
Björn Öman |
|
|
2002 |
|
|
|
5:07,0 | 5:15,3 |
|
41 |
44 |
|
Lennart Martinsson |
Sotenäs MK |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:22,9 |
1:27,5
|
34,9
|
0,6
|
6 |
|
|
Monica Martinsson |
Sotenäs MK |
|
244 |
|
|
Applicant: MA Motorsport Nr:1 Racing Store |
5:15,6 | 5:07,3 |
|
42 |
35 |
|
Christer Nilsson |
SMK Trollhättan |
A-förare Appendix K |
|
Opel |
10:23,3 |
1:27,9
|
30,0
|
0,4
|
4 |
|
|
Claes Evenås |
SMK Trollhättan |
|
Ascona |
|
|
|
5:15,5 | 5:07,8 |
|
43 |
48 |
|
Conny Andersson |
Älvbygdens MK |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:25,6 |
1:30,2
|
37,6
|
2,3
|
7 |
|
|
Mikael Stoopendahl |
Göteborgs MF |
|
940 |
|
|
|
5:15,4 | 5:10,2 |
|
44 |
16 |
|
Yngve Mattsson |
Bengtsfors MK |
A-förare Grupp E |
|
Volvo |
10:30,4 |
1:35,0
|
|
4,8
|
1 |
|
|
Sofia Mattsson |
|
|
940 |
|
|
|
5:22,8 | 5:07,6 |
|
45 |
56 |
|
Malin Andersson |
Stenungsunds MS |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:31,5 |
1:36,1
|
35,6
|
1,1
|
4 |
|
|
|
|
|
240 |
|
|
Applicant: motorevents.se |
5:21,8 | 5:09,7 |
|
46 |
68 |
|
Erik Wiklund |
Älvbygdens MK |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
10:34,0 |
1:38,6
|
28,7
|
2,5
|
3 |
|
|
Robin Bäckström |
Falköpings MK |
|
240 |
|
|
|
5:21,0 | 5:13,0 |
|
47 |
53 |
|
Anders Larsson |
Stenungsunds MS |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:34,4 |
1:39,0
|
38,5
|
0,4
|
5 |
|
|
Carina Modig |
Kullings MS |
|
240 |
|
|
|
5:24,1 | 5:10,3 |
|
48 |
21 |
|
Stefan Grönberg |
Dals MK |
B-förare 2 WD |
|
Opel |
10:36,0 |
1:40,6
|
1:04,3
|
1,6
|
8 |
|
|
Gunilla Isaksson |
Dals MK |
|
Ascona B |
|
|
|
5:22,6 | 5:13,4 |
|
49 |
43 |
|
Thomas Dahlström |
Stenungsunds MS |
C-förare 2 WD |
|
VW |
10:39,3 |
1:43,9
|
51,3
|
3,3
|
8 |
|
|
Gunilla Rydin |
Stenungsunds MS |
|
Golf III |
|
|
|
5:20,6 | 5:18,7 |
|
50 |
42 |
|
Harri Mourujärvi |
Älvbygdens MK |
C-förare 2 WD |
|
VW |
10:39,6 |
1:44,2
|
51,6
|
0,3
|
9 |
|
|
Teuvo Majava |
Älvbygdens MK |
|
Golf II |
|
|
|
5:24,3 | 5:15,3 |
|
51 |
1 |
|
Jan-Inge Carlsson |
Göteborgs MF |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
10:42,0 |
1:46,6
|
1:13,9
|
2,4
|
6 |
|
|
Carina Lerneryd |
Göteborgs MF |
|
Ascona B |
|
|
|
5:25,9 | 5:16,1 |
|
52 |
57 |
|
Mikael Simonsson |
SMK Trollhättan |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:43,2 |
1:47,8
|
47,3
|
1,2
|
6 |
|
|
Henrik Johansson |
Stenungsunds MS |
|
240 |
|
|
|
5:19,9 | 5:23,3 |
|
53 |
61 |
|
Mattias Holm |
SMK Trollhättan |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:44,1 |
1:48,7
|
48,2
|
0,9
|
7 |
|
|
Johan Holm |
SMK Trollhättan |
|
240 |
|
|
|
5:29,2 | 5:14,9 |
|
54 |
76 |
|
Roy Karlsson |
MK Trophy |
C-förare Grupp E |
|
VW |
10:45,7 |
1:50,3
|
40,4
|
1,6
|
4 |
|
|
Roy Jonsson |
Stenungsunds MS |
|
Golf I |
|
|
|
5:22,7 | 5:23,0 |
|
55 |
64 |
|
Fredrik Olsson |
Sotenäs MK |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
10:49,1 |
1:53,7
|
53,2
|
3,4
|
8 |
|
|
Tommie Stjern |
MK Trophy |
|
240 |
|
|
|
5:24,2 | 5:24,9 |
|
56 |
45 |
|
Henrik Höglund |
Stenungsund |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:55,9 |
2:00,5
|
1:07,9
|
6,8
|
10 |
|
|
Stefan Larsson |
Stenungsunds MS |
|
242 |
|
|
|
5:32,1 | 5:23,8 |
|
57 |
70 |
|
Johan Brorson |
Dals MK |
C-förare Grupp E |
|
Saab |
10:57,8 |
2:02,4
|
52,5
|
1,9
|
5 |
|
|
Joakim Tollesson |
Dals MK |
|
900 |
|
|
|
5:30,6 | 5:27,2 |
|
58 |
65 |
|
Kjell Ivar Åmfelt |
NAF Msp Asker & Bærum |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
11:06,8 |
2:11,4
|
1:10,9
|
9,0
|
9 |
|
|
Christine Lippert Kolseth Åmfelt |
NAF Msp Asker & Bærum |
|
244 |
|
|
|
5:38,5 | 5:28,3 |
|
59 |
102 |
|
Linus Leander |
Säffle MC |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
11:08,1 |
2:12,7
|
|
1,3
|
1 |
|
|
Peter Leander |
Säffle MC |
|
242 |
|
|
|
5:37,7 | 5:30,4 |
|
60 |
52 |
|
Kjell Jonasson |
Stenungsunds MS |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
11:13,8 |
2:18,4
|
1:17,9
|
5,7
|
10 |
|
|
Ann-Charlotte Jonasson |
Stenungsunds MS |
|
940 |
|
|
|
5:40,2 | 5:33,6 |
|
61 |
41 |
|
Olof Jangström |
Göteborgs MF |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
11:19,8 |
2:24,4
|
1:31,8
|
6,0
|
11 |
|
|
Leif Jonasson |
Göteborgs MF |
|
940 |
|
|
|
5:50,0 | 5:29,8 |
|
62 |
75 |
|
Per-Åke Johnsson |
MK Trophy |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
11:27,6 |
2:32,2
|
1:22,3
|
7,8
|
6 |
|
|
Håkan Jonsson |
Dals MK |
|
940 |
|
|
|
5:38,5 | 5:49,1 |
|
63 |
54 |
|
Niklas Buer |
Dals MK |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
11:42,5 |
2:47,1
|
1:46,6
|
14,9
|
11 |
|
|
Martin Buer |
Dals MK |
|
240 |
|
|
|
5:59,5 | 5:43,0 |
|
64 |
69 |
|
Joakim Bengtsson |
Kullings MS |
C-förare Grupp E |
|
Opel |
11:43,1 |
2:47,7
|
1:37,8
|
0,6
|
7 |
|
|
Melvin Bengtsson |
Kullings MS |
|
Corsa |
|
|
|
5:56,1 | 5:47,0 |
|
65 |
78 |
|
Ulf Hummel |
Älvbygdens MK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
11:44,5 |
2:49,1
|
1:39,2
|
1,4
|
8 |
|
|
Anne Hummel |
Älvbygdens MK |
|
Golf II |
|
|
|
5:55,2 | 5:49,3 |
|
66 |
79 |
|
Viktor Sjöberg |
Älvbyggdens MK |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
11:49,2 |
2:53,8
|
1:43,9
|
4,7
|
9 |
|
|
Magnus Noreén |
Älvbygdens MK |
|
940 GL |
|
|
|
5:28,9 | 6:20,3 |
|
67 |
71 |
|
Johan Mäsak |
Stenungsunds MS |
C-förare Grupp E |
|
Saab |
11:50,2 |
2:54,8
|
1:44,9
|
1,0
|
10 |
|
|
Ida Mäsak |
Stenungsunds MS |
|
99 |
|
|
|
5:59,0 | 5:51,2 |
|
68 |
40 |
|
Lasse Jägerström |
Stenungsunds MS |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
11:58,5 |
3:03,1
|
2:10,5
|
8,3
|
12 |
|
|
Margaretha Jägerström |
Stenungsunds MS |
|
Amazon |
|
|
Applicant: Team Sjuntorps Biltjänst |
6:04,0 | 5:54,5 |
|
69 |
55 |
|
Joakim Hallin |
Götene MK |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
12:02,3 |
3:06,9
|
2:06,4
|
3,8
|
12 |
|
|
Andreas Mollstedt |
Kullings MS |
|
940 |
|
|
|
6:12,4 | 5:49,9 |
|
70 |
58 |
|
Sara Lövhall |
Säffle MC |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
12:06,1 |
3:10,7
|
2:10,2
|
3,8
|
13 |
|
|
Marcus Pettersson |
Säffle MC |
|
244 |
|
|
|
6:08,5 | 5:57,6 |
|
71 |
77 |
|
Sven Börjesson |
Fjärås MK |
C-förare Grupp E |
|
Saab |
12:31,8 |
3:36,4
|
2:26,5
|
25,7
|
11 |
|
|
Björn Johansson |
Fjärås MK |
|
900i |
|
|
|
6:23,6 | 6:08,2 |
|
72 |
60 |
|
Viktoria Johansson |
Kullings MS |
C-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
12:41,4 |
3:46,0
|
2:45,5
|
9,6
|
14 |
|
|
Per-Anders Andersson |
Kullings MS |
|
242 |
|
|
|
6:27,9 | 6:13,5 |
|
73 |
74 |
|
Madeleine Olsén |
MK Ratten |
C-förare Grupp E |
|
VW |
13:25,6 |
4:30,2
|
3:20,3
|
44,2
|
12 |
|
|
Kjell Olsén |
MK Ratten |
|
Golf II |
|
|
|
6:50,7 | 6:34,9 |
|
74 |
73 |
|
Lisa Söderlund |
Kullings MS |
C-förare Grupp E |
|
Ford |
13:53,2 |
4:57,8
|
3:47,9
|
27,6
|
13 |
|
|
Hans Söderlund |
Kullings MS |
|
Sierra |
|
|
|
7:04,5 | 6:48,7 |
|
75 |
39 |
|
Peter Johansson |
MK Team Treske |
B-förare VOC Mekonomen/Gr.F/N1 |
|
Volvo |
33:38,4 |
24:43,0
|
23:40,2
|
19:45,2
|
7 |
|
|
Albin Johansson |
MK Team Treske |
|
242 |
|
|
|
26:49,3 | 5:09,1 |
|
* = allotted time,
? = under investigation
|