Created 2020-09-12 14:22:30 
2020-09-12
Kinnekulle Ring Rallysprint
Unofficial
After SS 2
20 starting
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 8 Hans Perbjörs Lima MS 2 WD A, B, C VW 3:45,9
1   Linnea Perbjörs Lima MS Golf GTI 16v  
1:27,2 2:18,7 
 
2 6 Andreas Wilke Tjust MK 2 WD A, B, C Ford 4:28,9 43,0 43,0 43,0
2   Richard Bränning Tjust MK Escort Mk2  
2:16,5 2:12,4 
 
3 2 Anders Johansson Kullings MS 2 WD A, B, C Volvo 4:39,2 53,3 53,3 10,3
3   Peter Andersson Kullings MS 940  
2:21,3 2:17,9 
 
4 3 Bjarne Rutgersson Stenungsunds MS 2 WD A, B, C BMW 4:42,0 56,1 56,1 2,8
4   Patrik Cederberg Dals MK M3  
Entrant: Team jordvarme.se 2:23,1 2:18,9 
 
5 4 Peter Börjesson Stenungsunds MS 2 WD A, B, C Volvo 4:42,2 56,3 56,3 0,2
5   Raimon Nilsson Stenungsunds MS 242  
Entrant: Team Börjesson Maskin AB 2:23,1 2:19,1 
 
6 1 Tomas Sjöberg Sotenäs MK 2 WD A, B, C Volvo 4:45,7 59,8 59,8 3,5
6   Helena Götherström Sotenäs MK 242  
Entrant: Max Sport Tires Sweden 2:23,4 2:22,3 
 
7 14 Peter Karlsson Dals MK 2 WD A, B, C Ford 4:50,2 1:04,3 1:04,3 4,5
7   Måns Karlsson Dals MK Escort  
Entrant: Beamon motorsport 2:24,0 2:26,2 
 
8 18 Henrik Höglund Stenungsunds MS 2 WD A, B, C Porsche 4:57,7 1:11,8 1:11,8 7,5
8   Erling Jonsson SMK Trollhättan 911 RS  
Entrant: LINJEMONTAGE MOTORSPORT 2:30,1 2:27,6 
 
9 15 Thomas Dahlström MK Väst 2 WD A, B, C VW 4:58,6 1:12,7 1:12,7 0,9
9   Gunilla Rydin MK Väst Golf  
2:30,5 2:28,1 
 
10 37 Magnus Hansen Götene MK Grupp E A, B, C Volvo 5:00,4 1:14,5 1,8
1   Christian Keränen Toarps MK S60  
2:25,9 2:34,5 
 
11 26 Pär-Olof Stahlgård Stenungsunds MS VOC, Gr F, Gr N<1400 A ,B ,C Volvo 5:01,8 1:15,9 1,4
1   Mikael Berggren Stenungsunds MS 242  
2:29,6 2:32,2 
 
12 19 Rickard Edlund Tidaholms MK 2 WD A, B, C Volvo 5:02,9 1:17,0 1:17,0 1,1
10   Malin Hultman Tidaholms MK 142  
2:33,1 2:29,8 
 
13 21 Anders Olsson Vänersborgs MK VOC, Gr F, Gr N<1400 A ,B ,C Volvo 5:06,2 1:20,3 4,4 3,3
2   Sven Olsson Vänersborgs MK 240  
2:29,4 2:36,8 
 
14 31 Ingvar Ivarsson Säffle MC VOC, Gr F, Gr N<1400 A ,B ,C Volvo 5:08,1 1:22,2 6,3 1,9
3   Ingvar Johansson Säffle MC 940  
2:30,1 2:33,0 Penalties 5
 
15 12 Jan Edlund Tidaholms MK 2 WD A, B, C Volvo 5:10,6 1:24,7 1:24,7 2,5
11   Christina Thoren Tidaholms MK 142  
2:37,6 2:33,0 
 
16 24 Christer Johansson Dals MK VOC, Gr F, Gr N<1400 A ,B ,C Volvo 5:10,7 1:24,8 8,9 0,1
4   Anders Sääw Dals MK 940  
2:35,9 2:34,8 
 
17 13 Patrik Pettersson Falköpings MK 2 WD A, B, C Volvo 5:13,6 1:27,7 1:27,7 2,9
12   Eva Pettersson Amazon  
2:37,2 2:36,4 
 
18 17 Lasse Jägerström Dals MK 2 WD A, B, C Volvo 5:26,7 1:40,8 1:40,8 13,1
13   Margaretha Jägerström Dals MK 240  
Entrant: Teamvitvå Jägerströms Motorsport 2:44,5 2:42,2 
 
19 30 Albin Karlsson Dals MK VOC, Gr F, Gr N<1400 A ,B ,C Volvo 5:26,9 1:41,0 25,1 0,2
5   Fredrik Karlsson Dals MK 940  
2:42,9 2:44,0 
 
20 28 Börje Johansson Kullings MS VOC, Gr F, Gr N<1400 A ,B ,C Volvo 5:27,2 1:41,3 25,4 0,3
6   Ingrid Johansson Kullings MS 240  
2:43,5 2:43,7