2020-07-15
Guta Fejden
Official final
After Omg 3
55 starting
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 27 Emil Hultenius Jönköpings Motorklubb Seniorer Volvo 1:28,6
1    
Entrant: Gullabo Rallydäck 0486-21851 1:30,6 1:29,0 1:28,6 
 
2 7 Niklas Palm Ilsbo MK Seniorer Saab 1:29,9 1,3 1,3 1,3
2    
Entrant: Team Palm 1:33,3 1:30,4 1:29,9 
 
3 28 Markus Hansson Karlskrona AK Seniorer Volvo 1:30,8 2,2 2,2 0,9
3    
1:33,0 1:53,9 1:30,8 
 
4 309 Eric Jansson Rosendals MK Junior Opel 1:31,5 2,9 0,7
1    
1:33,0 1:32,0 1:31,5 
 
5 73 Kalle Andersson MK Gutarna Seniorer Volvo 1:31,6 3,0 3,0 0,1
4    
1:34,3 1:31,6 1:31,8 
 
6 317 Casper Granfors Eskilstuna MK Junior Saab 1:31,9 3,3 0,4 0,3
2    
Entrant: Östmarks Bildemontering 1:32,8 1:32,0 1:31,9 
 
7 84 Rickard Andersson Eskilstuna MK Seniorer Saab 1:32,0 3,4 3,4 0,1
5    
1:32,7 1:32,4 1:32,0 
 
8 606 Jörgen Adolfsson SMK Nyköping Veteran Volkswagen 1:32,1 3,5 0,1
1    
1:33,4 1:32,1 1:33,0 
 
9 8 Olof Björkegren Rosendals MK Seniorer Volvo 1:32,2 3,6 3,6 0,1
6    
1:33,3 1:32,2 1:32,3 
 
10 23 Joakim Jacobsson Rosendals MK Seniorer Saab 1:32,3 3,7 3,7 0,1
7    
1:32,6 1:33,3 1:32,3 
 
11 6 Elias Björkdahl Gotlands MFBK Seniorer Volvo 1:32,9 4,3 4,3 0,6
8    
1:34,3 1:32,9 1:41,0 
 
11 612 Anders Hallgren MK Gutarna Veteran Volkswagen 1:32,9 4,3 0,8
2    
1:35,0 1:33,4 1:32,9 
 
13 517 My Adolfsson Haninge MK Damer Volvo 1:33,1 4,5 0,2
1    
Entrant: Hot Rod Hill Racing 1:34,3 1:33,4 1:33,1 
 
14 31 Niklas Eriksson MK Speed Seniorer Saab 1:33,5 4,9 4,9 0,4
9    
1:33,9 1:33,5 1:33,8 
 
15 30 Henke Palm Ilsbo MK Seniorer Opel 1:33,7 5,1 5,1 0,2
10    
Entrant: Team Palm 1:33,7 3:00,0 3:00,0 
 
16 12 Joakim Larsson Rosendals MK Seniorer Volvo 1:33,9 5,3 5,3 0,2
11    
1:36,0 1:33,9 1:34,4 
 
17 310 Adam Rundby Rosendals MK Junior Saab 1:34,2 5,6 2,7 0,3
3    
Entrant: Team Lösdrift 1:36,1 1:34,2 1:35,1 
 
17 57 Morgan Ingmansson MK Gutarna Seniorer Opel 1:34,2 5,6 5,6
12    
1:35,2 1:36,6 1:34,2 
 
19 34 Peder Havdelin Rosendals MK Seniorer Volvo 1:34,3 5,7 5,7 0,1
13    
1:47,1 1:36,1 1:34,3 
 
20 21 Albert Bengtsson Nässjö MK Seniorer Volvo 1:34,5 5,9 5,9 0,2
14    
1:38,3 1:34,5 1:37,0 
 
21 637 Mikael Westergren Rosendals MK Veteran Volvo 1:34,8 6,2 2,7 0,3
3    
1:37,4 1:39,2 1:34,8 
 
22 85 Richard Karlsson MK Speed Seniorer Volvo 1:35,4 6,8 6,8 0,6
15    
1:36,1 1:35,4 1:36,3 
 
22 10 Christoffer Hansson Gotlands MF Seniorer Volvo 1:35,4 6,8 6,8
15    
2:00,2 1:51,8 1:35,4 
 
24 19 Jonas Eriksson SMK Hälsinge Seniorer Saab 1:36,5 7,9 7,9 1,1
17    
Entrant: Välsta Bildemontering Hudiksvall 1:56,9 1:38,7 1:36,5 
 
25 311 Hampus Wretman Haninge MK Junior Volvo 1:36,6 8,0 5,1 0,1
4    
3:00,0 3:00,0 1:36,6 
 
25 608 Anders Rundby Rosendals MK Veteran Saab 1:36,6 8,0 4,5
4    
Entrant: Team Lösdrift 1:36,6 3:00,0 3:00,0 
 
27 610 Christer Jacobson Rosendal MK Veteran Saab 1:36,7 8,1 4,6 0,1
5    
1:40,2 1:39,0 1:36,7 
 
28 625 Göran Cedergren Rosendals MK Veteran Volvo 1:37,3 8,7 5,2 0,6
6    
1:37,3 1:37,3 1:39,1 
 
28 512 Ebba Karlsson Hallsbergs MK Damer Saab 1:37,3 8,7 4,2
2    
Entrant: White Stripes Racing Team 1:38,8 1:37,3 1:38,2 
 
30 635 Kjell Svensson Flens MS Veteran Volvo 1:37,4 8,8 5,3 0,1
7    
Entrant: Team Palm 1:38,7 1:37,4 1:43,9 
 
31 88 Oskar Andersson Flens MS Seniorer Volvo 1:37,6 9,0 9,0 0,2
18    
Entrant: Team Palm 1:37,6 3:00,0 1:51,1 
 
32 18 Henrik Andersson MK Speed Seniorer Volvo 1:37,8 9,2 9,2 0,2
19    
3:00,0 1:37,8 2:21,7 
 
33 41 Roger Nilsson Kolsva MS Seniorer Volvo 1:37,9 9,3 9,3 0,1
20    
1:43,7 1:38,4 1:37,9 
 
34 22 Anders Cedergren Rosendals MK Seniorer Volvo 1:38,3 9,7 9,7 0,4
21    
1:39,0 1:38,3 1:40,2 
 
35 17 Magnus Eriksson Nora MK Seniorer Volvo 1:38,4 9,8 9,8 0,1
22    
1:44,8 1:40,7 1:38,4 
 
36 304 Theo Andersson MK Speed Junior Saab 1:38,6 10,0 7,1 0,2
5    
Entrant: Åk Nynäshamns Folkracefestival 1:39,3 1:38,6 1:39,4 
 
37 624 Nils-Göran Karlsson Ljungby MK Veteran Volkswagen 1:39,3 10,7 7,2 0,7
8    
1:42,1 1:39,3 1:42,8 
 
37 628 Peter Larsson SMK Köping Veteran Volvo 1:39,3 10,7 7,2
8    
1:43,5 1:53,3 1:39,3 
 
39 16 Joakim Nilsson Silverdalens MSK Seniorer Volvo 1:39,5 10,9 10,9 0,2
23    
1:48,6 1:48,3 1:39,5 
 
40 534 Moa Ekholm Rosendals MK Damer Volvo 1:39,7 11,1 6,6 0,2
3    
1:40,2 1:53,3 1:39,7 
 
41 519 Elin Ullervik Strängnäs AMS Damer Saab 1:39,8 11,2 6,7 0,1
4    
1:48,0 1:39,8 1:40,0 
 
42 518 Maria Rundby Rosendal MK Damer Saab 1:39,9 11,3 6,8 0,1
5    
Entrant: Team Lösdrift 1:42,5 1:39,9 1:40,0 
 
43 9 Benny Tjengvall Rosendals MK Seniorer Saab 1:40,1 11,5 11,5 0,2
24    
1:41,7 1:40,1 1:41,4 
 
44 644 Rolf Andersson MK Speed Veteran Volvo 1:41,9 13,3 9,8 1,8
10    
1:45,1 1:41,9 1:57,8 
 
45 609 Christer Fors MK Gutarna Veteran Volvo 1:43,0 14,4 10,9 1,1
11    
1:46,2 1:48,9 1:43,0 
 
46 312 Philip Eriksson SMK Hälsinge Junior Saab 1:44,5 15,9 13,0 1,5
6    
Entrant: Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 2:02,4 1:44,5 1:45,4 
 
47 314 Malin Östmark Kolsva MS Junior Saab 1:44,7 16,1 13,2 0,2
7    
Entrant: Östmarks Bildemontering 3:00,0 1:49,2 1:44,7 
 
48 24 Björn Almen MSK Kvarnvingarna Seniorer Volvo 1:46,8 18,2 18,2 2,1
25    
1:53,4 1:46,8 1:47,6 
 
49 20 Tony Andersson MSK Kvarnvingarna Seniorer Volvo 1:49,0 20,4 20,4 2,2
26    
1:49,0 3:00,0 3:00,0 
 
50 510 Madelene Palm Flens MS Damer Saab 1:52,3 23,7 19,2 3,3
6    
Entrant: Team Palm 1:52,3 2:04,7 3:00,0 
 
51 511 Josefin Jakobsson MK Gutarna Damer Saab 1:53,7 25,1 20,6 1,4
7    
2:07,7 2:02,8 1:53,7 
 
52 26 Klas Almen MSK Kvarnvingarna Seniorer Volvo 3:00,0 1:31,4 1:06,3
27    
3:00,0 3:00,0  
 
52 29 Einar Karlsson MK Gutarna Seniorer Volvo 3:00,0 1:31,4
27    
3:00,0 3:00,0  
 
52 43 Jesper Löfgren Gotlands MFBK Seniorer Volvo 3:00,0 1:31,4
27    
3:00,0 3:00,0  
 
52 514 Elin Nilsson SMK Hälsinge Damer Opel 3:00,0 1:31,4
8    
Entrant: Team Palm 3:00,0  3:00,0