2020-07-15
Guta Fejden
Official final
After Omg 2
55 starting
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 27 Emil Hultenius Jönköpings Motorklubb Seniorer Volvo 1:29,0
1    
Entrant: Gullabo Rallydäck 0486-21851 1:30,6 1:29,0 
 
2 7 Niklas Palm Ilsbo MK Seniorer Saab 1:30,4 1,4 1,4 1,4
2    
Entrant: Team Palm 1:33,3 1:30,4 
 
3 73 Kalle Andersson MK Gutarna Seniorer Volvo 1:31,6 2,6 2,6 1,2
3    
1:34,3 1:31,6 
 
4 309 Eric Jansson Rosendals MK Junior Opel 1:32,0 3,0 0,4
1    
1:33,0 1:32,0 
 
4 317 Casper Granfors Eskilstuna MK Junior Saab 1:32,0 3,0
1    
Entrant: Östmarks Bildemontering 1:32,8 1:32,0 
 
6 606 Jörgen Adolfsson SMK Nyköping Veteran Volkswagen 1:32,1 3,1 0,1
1    
1:33,4 1:32,1 
 
7 8 Olof Björkegren Rosendals MK Seniorer Volvo 1:32,2 3,2 3,2 0,1
4    
1:33,3 1:32,2 
 
8 84 Rickard Andersson Eskilstuna MK Seniorer Saab 1:32,4 3,4 3,4 0,2
5    
1:32,7 1:32,4 
 
9 23 Joakim Jacobsson Rosendals MK Seniorer Saab 1:32,6 3,6 3,6 0,2
6    
1:32,6 1:33,3 
 
10 6 Elias Björkdahl Gotlands MFBK Seniorer Volvo 1:32,9 3,9 3,9 0,3
7    
1:34,3 1:32,9 
 
11 28 Markus Hansson Karlskrona AK Seniorer Volvo 1:33,0 4,0 4,0 0,1
8    
1:33,0 1:53,9 
 
12 612 Anders Hallgren MK Gutarna Veteran Volkswagen 1:33,4 4,4 1,3 0,4
2    
1:35,0 1:33,4 
 
12 517 My Adolfsson Haninge MK Damer Volvo 1:33,4 4,4
1    
Entrant: Hot Rod Hill Racing 1:34,3 1:33,4 
 
14 31 Niklas Eriksson MK Speed Seniorer Saab 1:33,5 4,5 4,5 0,1
9    
1:33,9 1:33,5 
 
15 30 Henke Palm Ilsbo MK Seniorer Opel 1:33,7 4,7 4,7 0,2
10    
Entrant: Team Palm 1:33,7 3:00,0 
 
16 12 Joakim Larsson Rosendals MK Seniorer Volvo 1:33,9 4,9 4,9 0,2
11    
1:36,0 1:33,9 
 
17 310 Adam Rundby Rosendals MK Junior Saab 1:34,2 5,2 2,2 0,3
3    
Entrant: Team Lösdrift 1:36,1 1:34,2 
 
18 21 Albert Bengtsson Nässjö MK Seniorer Volvo 1:34,5 5,5 5,5 0,3
12    
1:38,3 1:34,5 
 
19 57 Morgan Ingmansson MK Gutarna Seniorer Opel 1:35,2 6,2 6,2 0,7
13    
1:35,2 1:36,6 
 
20 85 Richard Karlsson MK Speed Seniorer Volvo 1:35,4 6,4 6,4 0,2
14    
1:36,1 1:35,4 
 
21 34 Peder Havdelin Rosendals MK Seniorer Volvo 1:36,1 7,1 7,1 0,7
15    
1:47,1 1:36,1 
 
22 608 Anders Rundby Rosendals MK Veteran Saab 1:36,6 7,6 4,5 0,5
3    
Entrant: Team Lösdrift 1:36,6 3:00,0 
 
23 512 Ebba Karlsson Hallsbergs MK Damer Saab 1:37,3 8,3 3,9 0,7
2    
Entrant: White Stripes Racing Team 1:38,8 1:37,3 
 
23 625 Göran Cedergren Rosendals MK Veteran Volvo 1:37,3 8,3 5,2
4    
1:37,3 1:37,3 
 
25 637 Mikael Westergren Rosendals MK Veteran Volvo 1:37,4 8,4 5,3 0,1
5    
1:37,4 1:39,2 
 
25 635 Kjell Svensson Flens MS Veteran Volvo 1:37,4 8,4 5,3
5    
Entrant: Team Palm 1:38,7 1:37,4 
 
27 88 Oskar Andersson Flens MS Seniorer Volvo 1:37,6 8,6 8,6 0,2
16    
Entrant: Team Palm 1:37,6 3:00,0 
 
28 18 Henrik Andersson MK Speed Seniorer Volvo 1:37,8 8,8 8,8 0,2
17    
3:00,0 1:37,8 
 
29 22 Anders Cedergren Rosendals MK Seniorer Volvo 1:38,3 9,3 9,3 0,5
18    
1:39,0 1:38,3 
 
30 41 Roger Nilsson Kolsva MS Seniorer Volvo 1:38,4 9,4 9,4 0,1
19    
1:43,7 1:38,4 
 
31 304 Theo Andersson MK Speed Junior Saab 1:38,6 9,6 6,6 0,2
4    
Entrant: Åk Nynäshamns Folkracefestival 1:39,3 1:38,6 
 
32 19 Jonas Eriksson SMK Hälsinge Seniorer Saab 1:38,7 9,7 9,7 0,1
20    
Entrant: Välsta Bildemontering Hudiksvall 1:56,9 1:38,7 
 
33 610 Christer Jacobson Rosendal MK Veteran Saab 1:39,0 10,0 6,9 0,3
7    
1:40,2 1:39,0 
 
34 624 Nils-Göran Karlsson Ljungby MK Veteran Volkswagen 1:39,3 10,3 7,2 0,3
8    
1:42,1 1:39,3 
 
35 519 Elin Ullervik Strängnäs AMS Damer Saab 1:39,8 10,8 6,4 0,5
3    
1:48,0 1:39,8 
 
36 518 Maria Rundby Rosendal MK Damer Saab 1:39,9 10,9 6,5 0,1
4    
Entrant: Team Lösdrift 1:42,5 1:39,9 
 
37 9 Benny Tjengvall Rosendals MK Seniorer Saab 1:40,1 11,1 11,1 0,2
21    
1:41,7 1:40,1 
 
38 534 Moa Ekholm Rosendals MK Damer Volvo 1:40,2 11,2 6,8 0,1
5    
1:40,2 1:53,3 
 
39 17 Magnus Eriksson Nora MK Seniorer Volvo 1:40,7 11,7 11,7 0,5
22    
1:44,8 1:40,7 
 
40 644 Rolf Andersson MK Speed Veteran Volvo 1:41,9 12,9 9,8 1,2
9    
1:45,1 1:41,9 
 
41 628 Peter Larsson SMK Köping Veteran Volvo 1:43,5 14,5 11,4 1,6
10    
1:43,5 1:53,3 
 
42 312 Philip Eriksson SMK Hälsinge Junior Saab 1:44,5 15,5 12,5 1,0
5    
Entrant: Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 2:02,4 1:44,5 
 
43 609 Christer Fors MK Gutarna Veteran Volvo 1:46,2 17,2 14,1 1,7
11    
1:46,2 1:48,9 
 
44 24 Björn Almen MSK Kvarnvingarna Seniorer Volvo 1:46,8 17,8 17,8 0,6
23    
1:53,4 1:46,8 
 
45 16 Joakim Nilsson Silverdalens MSK Seniorer Volvo 1:48,3 19,3 19,3 1,5
24    
1:48,6 1:48,3 
 
46 20 Tony Andersson MSK Kvarnvingarna Seniorer Volvo 1:49,0 20,0 20,0 0,7
25    
1:49,0 3:00,0 
 
47 314 Malin Östmark Kolsva MS Junior Saab 1:49,2 20,2 17,2 0,2
6    
Entrant: Östmarks Bildemontering 3:00,0 1:49,2 
 
48 10 Christoffer Hansson Gotlands MF Seniorer Volvo 1:51,8 22,8 22,8 2,6
26    
2:00,2 1:51,8 
 
49 510 Madelene Palm Flens MS Damer Saab 1:52,3 23,3 18,9 0,5
6    
Entrant: Team Palm 1:52,3 2:04,7 
 
50 511 Josefin Jakobsson MK Gutarna Damer Saab 2:02,8 33,8 29,4 10,5
7    
2:07,7 2:02,8 
 
51 311 Hampus Wretman Haninge MK Junior Volvo 3:00,0 1:31,0 1:28,0 57,2
7    
3:00,0 3:00,0 
 
51 26 Klas Almen MSK Kvarnvingarna Seniorer Volvo 3:00,0 1:31,0
27    
3:00,0 3:00,0 
 
51 29 Einar Karlsson MK Gutarna Seniorer Volvo 3:00,0 1:31,0
27    
3:00,0 3:00,0 
 
51 43 Jesper Löfgren Gotlands MFBK Seniorer Volvo 3:00,0 1:31,0
27    
3:00,0 3:00,0 
 
51 514 Elin Nilsson SMK Hälsinge Damer Opel 3:00,0 1:31,0
8    
Entrant: Team Palm 3:00,0